Wayne Rooney of Manchester United celebrates opening goal

Mančester Junajted se vratio na vrh

Fudbaleri Mančester Junajteda posle mnogo vremena vratili su se na čelo Premijer lige, pošto su danas savladali gostujući Vest Bromvič sa 2:0 u meču 28. kola, dok je gradski rival Siti izgubio u Svonsiju sa 1:0.

Tvorac pobeda Junajteda na Old Trafordu bio je raspoloženi Vejn Runi koji je sa dva gola, u 36. i 71. minutu iz penala, još jednom pokazao da je bez ikakve sumnje najbolji igrač „đavola“.

Povezana vest:  SVETSKA PRVENSTVA - ŠPANIJA-1982, Jugoslavija na Mundijalu 1982.

Ovim trijumfom fudbaleri Junajteda su se, bar donekle, iskupili sa iznenađujući poraz od Atletika iz Bilboa u Ligi Evrope ranije ove nedelje.

Za razliku od Junajteda, Siti je razočarao navijače i doživeo četvrti ovosezonski poraz u šampionatu.

Svonsi je već u sedmom minutu imao priliku za gol, ali je sjajni DŽo Hart odbranio penal Skotu Sinkleru. Iako je Siti imao inicijativu i više napada, Svonsi je do velika tri boda došao klasičnom „ostrvskom“ akcijom, koju je udarcem glavom krunisao Luk Mur.

Povezana vest:  Božović: Kiksevi nisu dobri, želimo da nastavimo sa pobedama

Junajted sada vodi na tabeli sa 67 bodova, jednim više od gradskog rivala.