kup ofk bgd - vojvodina012

Vojvodina prvi finalista Kupa Srbije

Fudbaleri Vojvodine prvi su finalisti Kupa Srbije, pošto su danas u revanš utakmici polufinala kao gosti odigrali 1:1 (0:0) protiv OFK Beograda. U prvoj utakmici bilo je 1:0 za Novosađane.
Pred 4.000 gledalaca na Staroj Karaburmi, među kojima su bili i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, kao i trener Crvene zvezde Rikardo Sa Pinto, domaćin je poveo pogotkom Miloša Mijića u 54. minutu, a sedam minuta kasnije izjednačio je Nemanja Radoja.
Vojvodina se šesti put u istoriji plasirala u finale, a za prvi trofej, pošto su prethodnih pet finalnih utakmica izgubili, sastaće se 8. maja na stadionu Partizana protiv boljeg iz drugog polufinala između Jagodine i Javora. Taj duel na programu je večeras od 20 sati u Jagodini. U prvom meču Javor je slavio sa 1:0.