lopta_u_kosuPobeda kadeta na startu prvenstva sveta

U prvom kolu A grupe prvenstva sveta koje se održava u Hamburgu, muška kadetska košarkaška reprezentacija Srbje pobedila je selekciju Egipta rezultatom 99:67 (21:15, 21:15, 34:21, 23:16).

Utakmica je odigrana u Gradskoj dvorani u Hambirgu pred oko 500 glealaca.

Srbija: Cvetković, Radičević 8, Radonjić 13, Dangubić 2, Čvorović 2, Mitrović 18, Miljenović 13, Krstić 11, Janković 6, Milošević 10, Bezbradica 14, Ćirović 2.

Povezana vest:  Đorđević: Urađen je prvi deo posla, ponosan sam na momke

Egipat: Gazar 22, H. Elsajed, Elgindi, K. Elsajed 2, Abdelrazak 5, Abas 11, Eveida, Hanon 10, Abdelhalim 4, Karkoura, Moavad 8, Abdelatif 5.

Posle nervoznog početka i vođstva Egipćana 7:2, reprezentacija Srbije je napravila seriju od 14:1 i u sedmom minutu stekla prednost od 16:8. Do dvocifrenog vođstva učenici Nenada Trunića stigli su dva minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je posle trojke Đorđa Miloševića rezultat bio 40:28.

U nastavku je na terenu postojao samo jedan tim – Srbija. Do 20 poena viška (63:43) naši mladići su stigli u 27. minutu, a 30 poena prednosti (81:51) imali su u prvom minutu poslednje četvrtine.

-Na svakom velikom takmičenju izuzezno je važno da se turnir dobro otvori. U tome smo danas uspeli, ostvarili smo ubedljivu pobedu i što je za mene još važnije, svi igrači su imali značajnu minutažu i dali doprinos pobedi. Ima stvari koje treba da korigujemo, ali verujem da ćemo iz utakmice u utakmicu dizati formu i igrati sve bolje – rekao je selektor Trunić.

Povezana vest:  NBA VESTI, Pobeda Dalasa bez Stojakovića, novi poraz Majamija

Pored Srbije i Egipta, u A grupi su još Argentina, Kina, Litvanija i SAD. Srbija sutra od 21,15 u drugom kolu igra protiv Kine.