Crveno beli pregazili Pantere

Crvena zvezda – FMP 87:73 (19:23, 27:16, 17:17, 24:17)

michael_rene_taylorPobeda u punom Pioniru! Crvena zvezda je prvu utakmicu pred svojim navijačima u 2010 godini, a bilo ih je oko 6 hiljada, odigrala u pojedinim momentima atraktivno, a na trenutke u grču i rastrzano ali FMP je na kraju pognute glave napustio parket- 87:73 (19:23, 27:16, 17:17, 24:17).

Crveno-beli su otvorili utakmicu poenima Kešelja ali petorka gostiju sa dva niska igrača i dve petice pravila je problema izabranicima Aleksandra Trifunovića. Raduljica i Čović odlično su sarađivali i to se brzo odrazilo na semaforu. Nakon prednosti domaćina od 19:17, serijom 6:0 tim Vlada Đurovića na prvi odmor odlazi sa 23:19.

Povezana vest:  NBA VESTI, Dvajt Hauard pokorio Feniks

Probleme crveno-belima pravile su i lične greške. Tejlor i Radivojević prvo poluvreme završili su sa po tri penala, po dva su imali Kešelj i Kikanović. Panteri su početkom druge četvrtine došli do 29:21, a nakon toga crveno-beli su zaigrali na očekivanom nivou. Serija 15:0 podiglo je oko 6000 navijača na noge, Zvezda je zaigrala mnogo angažovanije u odbrani, a tu prednost tim sa Kališa zadržao je do poluvremena (46:39). Kešelj je u prvom poluvremenu ubacio 7, poen manje imali su Tejlor, Dragićević, Videnov i Štimac, dok je Bjelica uz 4 poena imao i 5 uhvaćenih lopti.

Povezana vest:  Vujošević: Bilo je teško i za gledanje i za igranje

Crvena zvezda je održavala prednost u nastavku ali do 25. minuta nije uspevala da „ode“ na više od deset poena prednosti. Trojka Nemanje Nedovića i dobra odbrana domaćina označila je na semaforu 54:43, a do kraja FMP je uspeo da smanji na 63:56.

Početak poslednje deonice obeležio je Oliver Stević. Prvih sedam poena delo je nekadašnjeg košarkaša gostiju, a Steviću su pomagali, u tim momentima, Bjelica, Videnov, Radivojević i Kikanović. Priliku da „osete“ parket dobili su i Nedović i Radosavljević pa je tim Vlada Đurovića ublažio poraz- 87:73.

Čak 11 igrača u belom upisalo se u strelce. Stević je ubacio 13, Dragićević 10 poena. Poen manje od Tadije dali su Kešelj i Kikanović, dok su na 8 stali Bjelica (9 skokova), Bakić, Štimac i Videnov. Najefikasniji na utakmici bio je Miroslav Raduljica sa 24 poena. Crveno-beli su imali odličan šut za dva (26/39), skok više (29:28), i pet asistencija više (17:12).

Crvena zvezda: Kešelj 9 (5 sk), Kikanović 9, Radosavljević, Tejlor 6 (3 as), Nedović 3, Stević 13, Radivojević 5, Dragićević 10 (3 as), Videnov 8 (3 as), Štimac 8, Bakić 8, Bjelica 8 (9 sk).