FMP_OKK (5)KOŠARKAŠKA LIGA SRBIJE, 7 KOLO

Nova pobeda FMP, Napredak izgubio

vuk_radivojevic_FMPVeć posle 15 minuta igre bilo je jasno da će bodovi iz malog gradskog derbija ostati u Železniku. Obe ekipe su loše otvorile utakmicu, ali se „FMP“ prvi snašao i pojačao ritam igre u odbrani. Domaćin se lako odvojio u drugom periodu, koji je rešio u svoju korist sa čak 20 poena prednosti. OKK je bio u podređenom položaju i u šutu i u skoku pod oba koša, pa se na odmor otišlo sa velikom razlikom u korist domaćina – 49:25.

U nastavku su treneri obe ekipe rotirali sve igrače. OKK „Beograd“ je donekle popravio šut i utisak, ali je domaćin do kraja zadržao ozbiljnost i agresivnost u igri. Takav pristup je rezultirao ubedljivom, sedmom pobedom u prvenstvu, dok je OKK zabeležio treći poraz.

Trener FMP-a Boško Đokić posle meča je rekao:

-Digli smo rezultat iz odbrane kada smo počeli da igramo i uzeli nekoliko lopti.

Povezana vest:  Vujošević: Sada možemo da razmišljamo o nečemu višem

Strateg OKK – Marko Ičelić izjavio je:

-Nadigrali su nas u svim segmentima igre. Pobednik je odlučen u drugoj četvrtini, ali je naš najveći problem bio što nismo imali organizatora igre.