nba_novi_logoNBA VESTI

Stopostotna uspešnost domaćina

Do druge pobede u posLednjih šest utakmica stigli su košarkaški Majami Hita savladavši u ponedeljak uveče Vašington Vizardse sa 105-94. Bila je to stota pobeda Erika Spoelstre na klupi Hita u njegovoj 182. utakmici vođenja ekipe u NBA ligi. LeBron Džejms postigao je 20 poena (od 30 ukupno) u prvom poluvremenu utakmice, a Dvejn Vejd 22 (od ukupno 26) u drugom za Majami koji je trenutno ima 10 pobeda i 8 poraza.

Povezana vest:  Džikić: Da nastavimo da pobeđujemo, da se ne pravi slava od ovoga

Endri Blatč postigao je 26 koševa i uhvatio devet lopti, dok je Žilbert Arenas dodao 23 koša za Vašington koji ni posle osam utakmica u gostima nema pobedu. Svih pet iz 16 utakmica ostvarili su pred svojim navijačima.

Kriza se sve više dokazuje u sastavu Nju Orleans Hornetsa koji su posle starta od 11-1 poraženi u četiri od poslednjih pet utakmica. Ovoga puta u Oklahoma Sitiju kod Tandera koji su slavili 95-89 serijom 14-0 u poslednjoj četvrtini. Rasel Vestbruk ubacio je dvanaest od svojih 25 poena u trenucima kada se utakmica prelomila na stranu domaćina.

Povezana vest:  Alimpijević: Zadovoljan sam, bili smo hrabri

NBA liga, ponedjeljak:

Miami – Washington 105-94 (Wade 26p, 8s, 6a, James 30p, 6s, 5a, 7il / Arenas 23p, 5s, 7a)

Oklahoma City – New Orleans 95-89 (Westbrook 25p, 5s, 11a, 8il, 5ol, Durant 26p, 11s / Paul 17p, 14a, 5ol)

Dallas – Houston 101-91 (Nowitzki 20p, 10s, 3bl, Marion 14p, 10s / Miller 11p, 6s, 5a)