nba_novi_logo

NBA VESTI

Fantastičan preokret Orlanda protiv Majamija

Košarkaši Orlanda su dobili veliki floridski derbi. Kao gosti su u četvrtak uveče pobedili Majami u gostima 99:96 i tako toj ekipi naneli drugi poraz za redom, prethodno je to učinila ekipa Čikaga. Miami je na skoru 2:3 nakon Ol Star utakmice, a nastavak rasporeda mu donosi niz novih teških utakmica (San Antonio, Čikago, LA Lejkers, Portland…). Ovaj poraz u četvrtak je pomalo čudan jer je Majami kontrolisao utakmicu i u trećoj četvrtini je imao čak 24 poena prednosti. Ali, u tom je trenutku Orlando je napravio seriju od 40:9. Od vođstva 73:49 Majamija rezultat se okrenuo na 89:82 za goste.

U toj je seriji odlično odigrao Džejson Ričardson koji je ubacio 11 od ukupno 24 poena. Njegove tri trojke su torpedirale Majami, dok je Dvajt Hauard konstantno lomio suparničku odbranu, te je na kraju meč završio sa 14 poena, 18 skokova, kao i po pet asistencija i blokada. Svakako treba spomenuti i da je Jamer Nelson 12 od ukupno 16 poena postigao u drugom poluvremenu.

Povezana vest:  KK Zvezda: Hakovani instagram i tviter nalog kluba

Zvezde Majamija potpuno su nestale sa parketa u drugom delu. U poslednjoj četvrtini je Vejd gađao 0:4, a Džejms 0:2. Kombinovano su pucali 3:13 iz igre kroz celo drugo poluvreme, a sva tri šuta je ubacio Džejms, što znači da Vejd nije postigao iz igre u drugom delu, iako je utakmicu završio sa 28 poena. Najbolji je bio LeBron Džejms sa 29 poena, šest skokova i četiri asistencije, a za Majami je debitovao i Majk Bibi. Odigrao je 20 minuta, a ubacio je tri poena uz tri asistencije.

Povezana vest:  NBA VESTI, Petorica igrača Detroita bojkotovala trening protestirajući protiv trenera Kustera

Juta je upisala čak osmi poraz u poslednjih devet utakmica. Ovaj put su poraženi od Denvera na svom parketu 103:101, a doslovno je nemoguće u zadnjim stotinkama utakmice promašio domaći igrač Andrej Kirilenko. Denver je vodio 103:101 kada je Martin izvodio loptu sa strane, a ona mu se iskliznula iz ruku i došla do Kirilenka. Ruski igrač je imao dovoljno vremena da zakuca, položi ili napravi što god hoće jer mu je put prema košu bio prazan. Ipak, posle skoka njemu je lopta pobegla iz ruku, udarila u obruč i odskakutala van terena, čime je domaćin ostao bez produžetka.

NBA liga, četvrtak:

Miami – Orlando 96-99 (James 29p, 6s, 4a / Howard 14p, 18s, 5a, 5bl, Richardson 24p)

Utah – Denver 101-103 (Harris 21p, 3s, 9a / Lawson 23p, 6s, 5a, Nene 13p, 8s)