Važna pobeda crno belih u Evroligi

Partizan – Olimpijakos 86:80 (19:19, 19:24, 22:18, 26:19)

aleksandar_rasic_par_kosPartizan je ostvario važnu pobedu protiv izuzetnog tima iz Grčke – Olimpijakosa. Posle našetih 40 minuta crnpo beli slavili su u hramu košarke sa 86:80. U okviru petog kola B grupe Evolige crno beli su u prepunoj hali Pionir, košarkaškoj areni u srpskoj prestonici bili bolji od ekipe sa Pirineja. Neverovatnu atmosferu pravili su najverniji navijači crno belog kluba i ekipu, sa tribina vodili ceo meč.

Dogodilo se i par incidenata tokom meča jer su navijači gađali košarkaše a to će, na kraju da plati organizator meča – KK Partizan.

Povezana vest:  Juniori Srbije osvojili bronzanu medalju na EP

Rezultat je bio na klackalici dok su crno beli gubili, u jednom trenutku devet poena ali su se pribrali i krenuli sa ozbiljnijom igrom. Prelomni momenat dogodio se u trećoj četvrtini. Od poluvremena su igrači Partizana krenuli čvršće sa igrom, kako u napadu tako i u odbrani. Na 1:46 pre kraja 3/4 bilo je, ponovo nerešeno 57:57, igrači Olimpijakosa gađali su koš i promašili a crno beli su to kaznili i poveli. Ređali su se faulovi sa obe strane, pogotovo u toj deonici meča.

Povezana vest:  Košarkaši Crvene zvezde krenuli sa treninzima

Na odmor se otišlo sa poenom prednosti za tim iz Grčke 60:61.

Prvi poen na početku poslednje četvrtine postigao je Jan Veseli efektnim zakucavanjem a isto to ponovio je i u sledećem napadu Partizana i uz dva poena dobio je bonus slobodno bacanje (65:63). U poslednjoj četvrtini Parni valjak igrao je agresivnije, presing na igrače Olimpijakosa nije uspevao, ali su crno beli povećavali vodstvo iz sekunde u sekund. Samo 36 sekundi pre kraja meča rezultat je bio 83:76 za Partizan.

Bilo je dosta „naoštreno“ u poslednim sekundama meča. Dva puta po dva slobodna bacanja imao je Rašić i imao je polovičan učinak. Na šest stotinki pre kraja meča Marić je imao još dva slobodna bacanja, pri rezultatu 85:80.