srb-seniori ekipaSP POLJSKA 2014
Savladan i Kamerun – Srbija u Lođu, prvi meč u sredu protiv Italije (16,30)

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je četvrtu pobedu na XVIII SP 2014. u Poljskoj. Srbija je večeras, u Vroclavu, u trećoj utakmici poslednjeg, 5. kola A grupe, savladala Kamerun sa 3:1, po setovima 25:21, 24:26, 29:27 i 25:17, posle 112 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Sentenijal posmatralo je 3149 gledalaca, a sudili su Valter Ugo Vera Mečan iz Perua i Pol Olbrajt iz SAD.
Srbija je prvu fazu takmičenja na SP u Poljskoj završila sa četiri pobede i jednim porazom, osvojila drugo mesto u A grupi, pa će u E grupu u Lođ preneti 6 bodova.
Srbija je savladala Kamerun posle četiri seta.
Na početku meča Srbija je povela sa 8:5, pa 14:9, odnosno 16:10 na drugom tehničkom tajm – autu. U finišu, Srbija je vodila sa 19:11, a Kamerunci smanjili na 19:15, pa zatim posle 20:15 na 20:17. Povela je Srbija sa 22:18, pa 23:19 i 24:20, a zatim iskoristila drugu set loptu za 25:21 i vođstvo od 1:0.
U drugom setu se vodila izjednačena borba, pa je na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:7 za Srbiju. U nastavku, Kamerun je stigao do vođstva od 14:10, pa 15:11 i 16:13. Vodio je Kamerun sa 18:15, a Srbija serijom 5:0 povela sa 20:18. Izjednačio je Kamerun na 20:20, a zatim, posle vođstva Srbije 21:20, poveo sa 22:21. Imao je Kamerun dve set lopte, 24:22, ali je Srbija uspela da izjednači, da bi Kamerunci iskoristili treću set loptu za 26:24 i izjednačili na 1:1 u setovima.
Na početku trećeg seta, Srbija je povela sa 3:1, a Kamerun odmah izjednačio. Igralo se poen za poen, pa je na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:15 za Srbiju. U završnici, Kamerun je poveo sa 20:18, posle vođstva Srbije od 18:17. Posle tajm – auta Kolakovića, Srbija je izjednačila na 20:20, a zatim se igralo poen za poen. Kamerun je stigao do prve set lopte, 24:23, koju je anulirao Lisinac. Nije Kamerun iskoristio ni drugu set loptu, da bi Uroš Kovačević doneo Srbiji prvu set loptu u trećem setu – 26:25. Izjednačili su Kamerunci, a zatim i stigli do treće set lopte, 27:26. Izjednačio je Stanković, a Ivović doneo Srbiji drugu set loptu, 28:27, a zatim je Ivović okončao set, 29:27, za vođstvo Srbije od 2:1.
Četvrti set je počeo dobrom igrom Srbije i vođstvom od 7:2, pa 9:3. Povela je Srbija sa 14:7, kada je Kamerun iskoristio i drugi trenerski tajm – aut u četvrtom setu. Uspeo je Kamerun da smanji prednost Srbije na 15:11, da bi Srbija sa dva vezana poena povela sa 17:11. U završnici, Srbija je povela sa 21:13, a set završila sa 25:17 za pobedu od 3:1.
Seniori Srbije se iz Vroclava sele u Lođ, gde će igrati u E grupi druge faze XVIII SP 2014. Prvu utakmicu u Lođu, Srbija će odigrati u sredu, 10. septembra od 16,30 časova protiv Italije.

Povezana vest:  BVA – TEHNIČKA KOMISIJA, Juniorke Balkana u Ivanjici od 06. – 10. jula

SENIORI – XVIII SP 2014. (30. AVGUST – 21. SEPTEMBAR) – KATOVICE, LOĐ, VROCLAV, GDANJSK, BIDGOŠĆ, KRAKOV, VARŠAVA – POLJSKA – REZULTATI I RASPORED:

A GRUPA – VROCLAV (Sentenijal – 10 000):

1. KOLO:

30. AVGUST – VARŠAVA (NACIONALNI FUDBALSKI STADION, 61 500 gledalaca):

SRBIJA – POLJSKA 0:3 (19:25, 18:25, 18:25)

31. AVGUST – VROCLAV:

Povezana vest:  VIII „VIP BEACH MASTERS 2015." – PRVENSTVO SRBIJE U ODBOJCI NA PESKU, Veliko finale u subotu na Adi Ciganliji

ARGENTINA – VENECUELA 3:0 (25:23, 25:17, 25:19)

AUSTRALIJA – KAMERUN 3:0 (25:22, 25:15, 25:18)