pol - kaca 2

XIV SP 2015.

Odličan start kadetkinja Srbije u prestonici Perua

Ženska kadetska reprezentacija Srbije startovala je maksimalnom pobedom na XIV SP 2015, koje je danas počelo u Limi, u Peru. Srbija je danas, u 1. kolu B grupe savladala Poljsku sa 3:0, po setovima 25:20, 25:13 i 25:23.
Utakmicu u dvorani Eduardo Dibos posmatralo je ??? gledalaca, a sudili su Fabris Kolados iz Francuske i Lofti Ben Jusef iz Tunisa.
Vicešampionke Evrope su superiorno startovale na Svetskom prvenstvu u Peruu. Izabrnice Jove Cakovića su savladale Poljsku superiornom igrom tokom sva tri seta. Pitanje pobednika se nijednog trenutka nije postavljalo, iako se Poljska trudila da se rezultatski približi.
Poljska je vodila jedino na startu utakmice, da bi potom Srbija preuzela kontrolu rezultata. Vodila je Srbija sa 8:5, a Poljska izjednačila na 8:8, a zatim je usledila serija Srbije od 5:1 za prednost od 13:9. Srbija do kraja seta nije ispuštala prednost, a ujedno nije dozvoljavala Poljakinjama da se približe. Na kraju je bilo 25:20 za vođstvo od 1:0 u setovima.
Srbija je od strata drugog seta zagirala agresivno i povela sa 6:2, pa 10:5 i 15:7. U finišu, Srbija je povećala razliku na čak 9 poena – 17:8 i 20:11, a do kraja seta je prepustila Poljakinjama samo još dva poena do konačnih 25:13 za vođstvo od 2:0 u setovima.
U trećem setu se vodila izjednačena borba do 7:7, kada je Srbija serijom 4:0 stigla do prednosti do 11:7. Bio je to period igre u kojem je Srbija dominirala, pa je na drugom tehničkom odmoru imala prednost od pet poena – 16:11. Uspele su Poljakinje da smanje na 18:15, ali je zatim Srbija uspešno održavala razliku od 3 – 4 poena i u finišu vodila sa 22:18. Smanjila je Poljska na 22:20, a zatim, posle vođstva Srbije od 23:21, na 23:22. Stigla je potom Srbija do dve vezane meč lopte – 24:22, a zatim iskoristila drugu za konačnih 25:23, za maksimalan trijumf.
Kadetkinje Srbije će u 2. kolu igrati protiv Kine, u subotu, 8. avgusta od 19,00 časova po našem vremenu.