loptaSENIORI, XXI SVETSKA LIGA 2010.

Srbija deseti put na Finalnom turniru

 

Odbojkaši Srbije igraće na Finalnom turniru Svetske lige 2010. u Kordobi, u Argentini, od 21. – 25. jula, kao najbolja drugoplasirana selekcija Interkontinentalne runde. Rano jutros po našem vremenu, SAD su pobedile Rusiju u prvoj utakmici VI vikenda C grupe, sa 3:0, po setovima 25:21, 27:25 i 25:23. Teoretski, da bi se plasirali na Finalni turnir, Amerikanci, pored maksimalne

pobede, ne smeju Rusiji prepustiti više od 25 poena u sva tri seta.

Druga utakmica izmedu SAD i Rusije odigraće noćas od 01,00 šasova po našem vremenu.

Po pravilima FIVB, u slučaju kada ekipe imaju isti broj bodova, plasman se odreduje prvo na osnovu broja pobeda. Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu poen količnika.

Povezana vest:  Seniori se u utorak vraćaju iz Australije – na Finalnom turniru u Riju prvi rival Italija 15. jula

Srbija će u Kordobi igrati u E grupi sa Argentinom i Brazilom, dok će u F grupi igrati Italija, Rusija i Kuba.

TRENUTNE TABELE SVETSKE LIGE 2010. PO GRUPAMA:

 

B GRUPA:

TABELA:

1. ITA   12  9  3    33:15  28 (1098:999)   1,099

2. SRB  12  9  3     32:18  26 (1109:1043) 1,063

3. FRA  11  4  7    17:27  10 (971:999)     0,972

4. CHN 11  1  10    9:31   5  (821:958)     0,857

SUBOTA, 10. JUL – VUHAN, DVORANA SPORTSKOG CENTRA (13 000):

KINA – FRANCUSKA            16,00 (10,00)

 

A GRUPA:

TABELA:

1. BRA  12  11    1  33:16  30 (1172:1028)1,028

2. BUL  12    8    4  30:13  26 (1029:956) 1,076

3. NED  12    5    7  19:22  16 (920:963)   0,955

Povezana vest:  Boškan i Petrić dobitnici nacionalnog priznanja

4. KOR 12    0  12    5:36    0 (856:1030) 0,831

 

C GRUPA:

SAD – RUSIJA               3:0 (25:21, 27:25, 25:23)

TABELA:

1. RUS  11  9    2  28:11  26 (927:768)   1,207

2. USA  11  8    3  27:18  23 (1000:985) 1,015

3. FIN   12  4    8  18:28  12 (987:1042) 0,947

4. EGY  12  2  10  16:32    8 (973:1092) 0,891

SUBOTA, 10. JUL – VICITA, KANZAS – CARLS KOC ARENA (10 300):

SAD – RUSIJA               18,00 (NEDELJA, 11. JUL U 01,00)

 

D GRUPA:

TABELA:

1. CUB  12  11    1  33:15 29 (1112:1035) 1,074

2. GER  12    7    5  26:21 21 (1102:1061) 1,039

3. POL  12    6    6  24:24 19 (1093:1084) 1,008

Povezana vest:  SENIORKE – GM KAPITAL KUP IZAZIVAČA – ŠESNAESTINA FINALA, Azerbejdžanke nastavljaju takmičenje

4. ARG  12    0  12  13:36   3 (1054:1181) 0,892

 

FINALNI TURNIR (21. – 25. JUL): KORDOBA, ARGENTINA (DVORANA: ORFEO SUPERDOM, 10 000 MESTA)

Plasman na Finalni turnir, koji ce se odigrati od 21. – 25. jula u Kordobi, u Argentini, izborili su, pored organizatora (Argentina), pobednici grupa (Brazil, Italija, Rusija, Kuba) i najbolja drugoplasirana selekcija (Srbija).

 

E GRUPA: ARGENTINA (E 1), SRBIJA (E 2), BRAZIL (E 3).

F GRUPA: ITALIJA (F 1), RUSIJA (F 2), KUBA (F 3).

Tačan raspored utakmica i satnica će naknadno biti saopšteni.

Takmičenje po grupama će se odigrati od 21. – 23. jula. Polufinalni mečevi su na programu 24. jula, a finale i meč za treće mesto, 24. jula.