KADETI_SP-ARGENTINA_2011_logo

KADETI – XII SP 2011.

Dva boda za Srbiju protiv Argentine

Muška kadetska reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu na startu E četvrtfinalne grupe na XII SP 2011. u Argentini. Srbija je noćas u Baija Blanki, u 1. kolu savladala Argentinu sa 3:2, po setovima 23:25, 25:21, 25:22, 22:25 i 15:9, posle 128 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Osvaldo Kasanova posmatralo je 3500 gledalaca, a sudili su Ivan Kardoso iz Brazila i Brajan Mekdugal iz Škotske.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (27), MEDIĆ (10), ILINČIĆ, BRĐOVIĆ (7), Č. STANKOVIĆ, KATIĆ (7), OKOLIĆ (3), POPOVIĆ, M. STANKOVIĆ (2), PANTIĆ, ŽARKOVIĆ (4), BLAGOJEVIĆ (7). TRENERI: MILAN ĐURIČIĆ I MILIVOJE RADISAVLJEVIĆ.

Povezana vest:  Bez izgubljenog seta u polufinale

ARGENTINA: LJANOS (10), ARPAHOU, ARAJA (2), LAPERA (10), NUNJES (6), MARTINES (3), KIROGA (32), LASO, ZOMETA (7), VEBER, ALEGRET, MONSON. TRENERI: FABIJAN MURAĆO I DANIJEL MOINE.

Kadeti Srbije su zabeležili vrednu pobedu i osvojili dva važna boda na startu E grupe i to protiv domaćina, Argentine pred rekordnim brojem gledalaca u dvorani Osvaldo Kasanovas.

Posle više od dva časa igre i pet odigranih setova, izabranici Milana Đuričića su uspeli da izbore dva boda, koja su ih približila željenom polufinalu. Iako je Srbija u prvom setu imala prednost od četiri poena na drugom tehničkom odmoru, u finišu je domaćin preokrenuo rezultat i sa 25:23 dobio prvi seti i poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi i treći set su doneli još bolju igru Srbije, koja nije dozvolila iznenađenje kao u prvom setu, pa je sa 25:21 i 25:22 rešila drugi i treći deo igre u svoju korist i povela sa 2:1 u setovima.

Odluka o pobedniku je mogla pasti u četvrtom setu, ali je Srbija ispustila prednost od 16:11 i dozvolila Argentincima da dobiju taj set sa 25:22 i izjednače na 2:2.

U petom setu, već od početka Srbija je vodila sa 5:3, 10:5 i 12:6, da bi na kraju bilo 15:9 za končanih 3:2.

Kadeti Srbije će, u 2. kolu E četvrtfinalne grupe, igrati protiv Kube večeras od 23,00 časa po našem vremenu.

Povezana vest:  SENIORI – 46. KUP SRBIJE – OSMINA FINALA, Kragujevčani u Kladovu, Crvena zvezda u Novom Pazaru, a Starčevci dočekuju NIS Vojvodinu