Partizan - Crvena zvezda 08.11.2015

RAGBI 13
Partizan preko Zvezde u finale

U finalu plej-ofa ovogodišnje Prve lige Srbije u ragbiju 13 sastaće se Dorćol i Partizan. Crno-beli su u polufinalu plej-ofa na stadionu FK Heroj u Jajincima savladali Crvenu zvezdu sa 30:26 (16:16) i tako ostvarili najveći uspeh u istoriji kluba.

Novi duel večitih rivala u doigravanju doneo je izuzetno uzbudljivu i neizvesnu utakmicu sve do samog kraja. Crvena zvezda je bolje otvorila meč i esejima Srećkovića u 5. minutu i Zogovića 14. minutu uz jedno pretvaranje Vojislava Dedića povela sa 10:0. Po malo uspavani Partizan odgovara prvim poenima u 17. minutu, strelci su bili Leo Dodić (esej) i kapiten Džavid Jašari (pretvaranje), pa je prednost smanjena na 10:6.

Odbrane su odolevale narednih desetak minuta, pre nego što su Vasiljević i Vojislav Dedić ponovo doneli dvocifrenu prednost crveno-belima (16 :6). Crno-beli brzo odgovaraju esejem Abidinovića u 32. minutu, da bi u poslednjim trenucima poluvremena Jašari uspešnom transformacijom posle poentiranja Petra Kovača izjednačili rezultat.

Pritisak igranja sa igračem manje posle žutog kartona Denisa Čengaja zbog saplitanja, u tim trenucima ispostavilo se da su bili ključni za ishod meča. Početkom drugog poluvremena vezuju još dva eseja pa serijom od 20:0 stiču dvocifrenu prednost (26:16).

Povezana vest:  RAGBI 13, Kvalifikacije za SP 2017: Poraz Srbije u Velsu

Ipak, crveno-beli se nisu predavali, Srećković drugim esejem smanjuje prednost u 60. minute, a četiri minuta kasnije Zogović takođe se još jednom upisuje u listu strelaca. Međuti, Vojislav Dedić je iskoristio samo jedno pretvaranje za izjednačenje rezultata – 26:26.

Izmorena jakim tempom meča i brojnim preokretima, Zvezda nije imala snaga potom za konačni udarac, pa je Partizan u 70. minutu postigao odlučujuće poene, esej Vlado Kušić – 30:26. Organizovanom odbranom, crno-beli su do kraja uspeli da sačuvaju prednost i plasiraju se u prvo finale plej-ofa u istoriji kluba.

Istovremeno revanširali su se za poraz večitom rivalu u prošlogodišnjem doigravanju, ali i potvrdili dominaciju u derbijima ove sezone jer je to crno-belima treća pobeda u četiri utakmice. Takođe, Partizan je izjednačio ukupni skor jer obe ekipe sada imaju po pet pobeda.

Povezana vest:  AMERIČKI FUDBAL, SAAF, Arena fudbal nastavljen u Mladenovcu

U skladu sa Zakonom o sportu, Antidoping agencija Republike Srbije obavila je redovnu doping kontrolu nakon polufinalnog duela Testiranje je predviđeno i finansirano godišnjim program Ragbi 13 federacije Srbije koji je pomoglo Ministarstvo omladine i sporta Vlade Srbije, a pregledano je ukupno šestorica igrača.
U isto vreme na pomoćnom terenu Sportskog centra Čair u zaostaloj utakmici 10. kola Prve lige Srbije Tašmajdan Tajgresi su savladali domaći Radnički sa 20:10. Time su Beograđani uspeli da izbegnu poslednje mesto na tabeli na kojem su završili Nišlije.

Sezona u Prvoj ligi Srbije završava se narednog vikenda, u nedelju 15. Novembra igra se veliko finale između Dorćola i Partizana. Dorćolci su najtrofejniji klub u srpskom ragbiju sa 12 uzastopno osvojenih titular sve do poraza u finalu prošle sezone od Zvezde. Sa druge strane, crno-belima je to prvi plasman u finale.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 30:26 (16:16)

Strelci: 5. min 0:4 Srećković (Voj. Dedić -), 14. min 0:10 Zogović (Voj. Dedić 2), 17. min 6:10 Dodić (Jašari 2), 28. min 6:16 Vasiljević (Voj. Dedić 2), 32. min 10:16 Abidinović (Jašari -), 40. min 16:16 Kovač (Jašari 2), 47. min 22:16 V. Milutinović (Jašari 2), 54. min 26:16 Dodić (Jašari -), 60. min 26:22 Srećković (Voj. Dedić 2), 64. min 26:26 Zogović (Voj. Dedić -), 70 min 30:26 Kušić (Jašari -).

Povezana vest:  HOKEJ NA LEDU, SP GRUPA A, DIVIZIJA 2, Srbija izgubila od Belgije

PARTIZAN: Stojaković, Vojinović, Kušić, Janković, V. Milutinović, D. Milutinović, Jašari (kap), Ilić, Čarapić, Bibić, Dodić, Srbljanin, Abidinović. Rezerve: Ristić, Kovač, Rupar, Bajrami. Trener: Admin Hadžić.

CRVENA ZVEZDA: Zogović, Trifunović, Čengaj, MIlanović, Štrbac, Vasiljević, Voj. Dedić, Vulić, Vla. Dedić (kap), Manak, Đurić, Tomić, Ćalić. Rezerve: Žujić, Srećković, Krtolica, Pavlović. Trener: Mark Pulen.

Stadion: FK Heroj, Jajinci. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Miloš Milinković (Beograd). Pomoćnici: Uroš Crnčević (Beograd), Misa Ele (Fidži). Žuti kartoni: Čengaj (Crvena zvezda) u 34. min.