RJSL20102SKVOŠ

Drugo kolo Regionalne lige – osam medalja za srpske juniore

U drugom kolu Regionalne juniorske squash lige, održanom u SquashLandu proteklog vikenda, osam medalja za srpske juniore. Igralo se u kategorijama juniora U13, U15, U17 i U19, i juniorki U15, U17 i U19.

Nikola Bogojević iz Novog Sada, ponovo je bio najbolji u elitnoj kategoriji U19. U finalu opet susret sa Ivanom Dolovčakom iz zagrebačkog Squashtowera, ali ovoga puta mnogo lakša pobeda. Dušan Šikman je, ovoga puta, izgubio u finalu kategorije U15. Martin Kegel je bio bolji i pobedio rezultatom 3/0. Aleksandar Šofranac je u kategoriji U13, za jedno mesto popravio plasman i osvojio srebrnu medalju. Nadamo se da će tako nastaviti i na sledećem turniru osvojiti zlato.

Povezana vest:  ŠAH VESTI, Sutra u Valjevu počinje ekipno prvenstvo Srbije

Naše devojke ovoga puta osvojile su šest medalja. U kategoriji U15 Aleksandra Peleksić je osvojila zlato, Katarina Jeremić srebro, a Lana prokić bronzu. U kategoriji U17 Aleksandra je osvojila srebro, a Lana bronzu. U kategoriji U19 Anja Trifunović je ovoga puta, posle poraza od Saše Rakovec, osvojila bronzu.

Pobednici po kategorijama:

Dečaci U13: 1.Andraž Demšar (SLO), 2.Aleksandar Šofranac (SRB), 3.Roko Vončina (HR)