Adam_MalyszSKI SKOKOVI

Mališu prva pobeda sezone u Zakopanima

Pred svojom je publikom u Zakopanima iskusni Poljak Adam Mališ (33) došao do prve pobede u osvosezonskom takmičenju Svetskog kupa skijaša-skakača, te 39. ukupno u karijeri.

Slavio je veteran skokovima od 138.5 i 128.5 metara, te drugoplasiranog Austrijanca Andreasa Keflera nadmašio za 5.4 boda. Kefler je nakon prve serije bio tek šesti zahvaljujući skoku od 127.5 metara, ali je sve nadoknadio najdužim skokom druge serije (134.5 m).

Povezana vest:  ALPSKO SKIJANJE, Nevena iz Austrije: Pripreme teku po planu

Na treće se mesto plasirao 22-godišnji Nemac Severin Frojnd nastavivši tako fantastičnu prošlonedeljnu seriju iz Sapora, gde je osvojio prvo pa drugo mesto za prva dva postolja u karijeri.

Četvrto je mesto na prvom takmičenju u poljskom zimovalištu zauzeo branilac naslova u Svetskom kupu Simon Aman, dok je peti bio Austrijanac Tomas Morgenštern, uverljivo vodeći u ukupnom poretku, izjednačivši time svoj najlošiji ovosezonski plasman.

Na šestom mestu završio je Austrijanac Gregor Šlierenzauer, pobednik Svetskog kupa otpre dve godine. Nakon prve je serije držao treće mesto.

Povezana vest:  KRIKET, Prvi pripremni meč reprezentacije Srbije

Pobedniku Mališu ovo je bilo jubilarno, 90. postolje u karijeri. S 39 pobeda za rekorderom, Fincem Matijem Nikanenom, zaostaje sedam pobeda.

U ukupnom poretku Morgenštern pred najbližim pratiteljem, Austrijancem Keflerom, beži 417 bodova nakon 16 od 26 predviđenih takmičenja.

U Zakopanima će skijaši-skakači individualna takmičenja na velikoj skakaonici odrađivati također sutra (subota) i prekosutra.

Svetski kup skijaša-skakača, Zakopane:

Povezana vest:  AMERIČKI FUDBAL, SAAF, Grofovi u eliti, neslavan kraj sezone za Legionare