Balkansko prvenstvo do 13 godina_Reprezentacija Srbije

BADMINTON

SRBIJA VICEŠAMPION BALKANA – ISTORIJSKI USPEH MLADIH BAMINTONACA

Reprezentacija Srbije ostvarila je istorijski uspeh osvajanjem srebrne medalje u ekipnoj konkurenciji na Balkanskom prvenstvu u badmintonu za igrače do 13 godina – KARATAŠ 2011, koje Badminton savez Srbije organizuje, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije.

Naši mladi badmintonci su se, nakon ubedljivih pobeda od 4:1 nad grcima i rumunima ostvarenih u grupnom delu takmičenja, plasirali u polufinale gde su se sastali sa reprezentacijom Bugarske. U veoma neizvesnom meču, nošeni veličanstvenom podrškom preko 300 gledalaca, orlići su savladali istočne komšije rezultatom 3:1. U finalnom meču, Srbija je izgubila od aktuelnog šampiona Turske rezultatom 3:0. Bronzane medalje su osvojili grci i bugari.

Povezana vest:  WADA želi da unapredi programe za analizu testova krvi

U ekipnom delu takmičenja postignuti su sledeći rezultati: grupa 1 – Grčka / Rumunija 3:2, Srbija / Grčka 4:1, Rumunija / Srbija 1:4, grupa 2 – Turska / Srbija B 5:0, Srbija B / Bugarska 0:5, Turska / Bugarske 5:0, polufinala –  Srbija / Bugarska 3:1, Turska / Grčka 3:0, finale – Turska / Srbija 3:0.

Balkansko prvenstvo se nastavlja odigravanjem turnira u pojedinačnim konkurencijama: dečaka i devojčica pojedinačno, muških, ženskih i mešovitih parova.

Povezana vest:  Grad Beograd sufinansira velika sportska takmičenja