Vrbas-Huntes-2014PLS „SEVER“: Hantersi ulovili Lavove

Ubedljivom pobedom nad Lavovima, Lovci iz Vrbasa zadržali su drugu poziciju i priliku da u nastavku šampinoata Prve lige Srbije, grupa Sever, pokušaju da se izbore za plasman u baraž za Superligu.
Ipak, nije sve išlo tako lako po Vrbašane. Gosti su bolje počeli i iskoristili uspavanost domaćeg tima da prvu četvrtinu završe vođstvom, do kojeg su došli odličnim pasom Zlatića za hvatača Milana Nikolića.
Bio je to signal da ekipa Huntersa zaigra mnogo ozbiljnije, angažovanije, što je odmah donelo rezultat. Odbranu Vrščana otvorio je najpre trčanjem Dušan Pokrajac, koji je pretrčavši 60 jardi stigao do prvog tačdauna domaćeg tima, a nadovezao se do velikog odmora i Aleksandar Zahorjanski, koji je uspešno vratio presečen pas do end zone Lavova.
Odličan posao odrađivala je ofanzivna linija Huntersa, a Pokrajac je nastavio da teroriše odbranu gostiju, pa je do kraja utakmice još tri puta utrčao u end zonu Lavova, što je njegovom timu donelo i ubedljivo vođstvo i sigurnu pobedu. U poslednjoj deonici, gosti su uspeli još jednim poentiranjem, sa istim akterima, da ublaže poraz, ali više od toga nisu mogli. Konačan rezultat postigao je Petar Jurišić, koji je uhvatio pas Darka Marojevića.
Tokom treće četvrtine, meč je bio prekinut 30-tak minuta zbog povrede ruke startnog sejftija domaće ekipe Marka Babića.
Ova utakmica imala je i humanitarni karakter, a igrač utakmice, Dušan Pokrajac, posle utakmice je istakao:
– Zahvaljujem se svim ljudima dobre volje koji su se pojavili na stadionu, pružili nam podršku u ovom meču, ali i dali u skladu sa svojim mogućnostima pomoć onima kojima je u ovom trenutku to neophodno. Srećan sam što smo uspeli da zabeležimo još jednu pobedu, a našem povređenom saigraču želim što brži oporavak od povrede. Do kraja prvenstva moramo i za njega da igramo – rekao je Pokrajac.