PANCEVO Panthers - odbrana

ODIGRANE UTAKMICE TREĆEG KOLA GRUPE CENTAR SUPERLIGE SRBIJE

Panteri srušili Ratnike

U utakmicama trećeg kola Superlige Srbije, u okviru elitne divizije „Centar“, odigrana su dva derbija, od kojih je samo onaj u Čačku opravdao očekivanja. Naime, u njemu su, posle velike borbe, Pančevo Pantersi slavili bitnu pobedu protiv domaćih Anđeoskih ratnika, čime su napravili veliki iskorak ka plej ofu. Osim odlične konekcije kvoterbeka Ivana Kosanovića i hvatača Ivana Ilijevskog, trijumf Pantera je obezbedila i odlična odbrana koja domaćinu dozvolila da poentira više od jedanput.

Zanimljivo je da je ovo prvi poraz Ratnika posle tri sezone na njihovom bunjištu, a tome su svakako dosta kumovali kadrovski problemi sa kojima su Čačani ušli u ovaj meč. Naime, čak osmorica igrača nisu bili u mogućnosti da pomognu saigračima u ovom meču.

Povezana vest:  SUPERLIGA: Imperatori u napadu na perfektne Vojvode

Divlji veprovi su nastavili da dominiraju Superligom Srbije, a u subotu su protutnjali Novim Sadom, srušivši jedinu negativnu tradiciju po njih. Naime, do ovog duela, Djuksi su slavili svih pet puta u duelima sa opremom, ali sada nisu bili dorastao rival. Trenutno 13. ekipa na zvaničnoj EFAF-ovoj listi je bila neumoljiva, a već na poluvremenu je na svom kontu imala ogromnu prednost 33:0. Do kraja su šansu dobili rezervisti, pa je izbegnuta katastrofa nekada člana velike trojke američkog fudbala u Srbiji.

Povezana vest:  JLS 1. kolo: „Indiansi" dočekuju debitante iz Novog Sada

Beogradski timovi, Vukovi i Plavi zmajevi, u ovom kolu nisu imali težak zadatak. Vukovi su na svom terenu lako izašli na kraj sa somborskim Celtisima, a najznačaniji podatak vezan za tu utakmicu bio je 300. uspešan ekstra poen u karijeri kikera „čopora sa Ade“ Milana Matovića, koji je postigao prilikom drugog tačdauna za vođstvo Vukova 13:0. Vrbaški Hantersi su uspevali da drže rezultatski egal protiv Zmajeva sve do drugog poluvremena, kada su Beograđani furioznom igrom došli do drugog uzastopnog trijumfa u Superligi.