AMERIČKI FUDBAL

CENTAR: Favoriti po planu

Beograd Vukovi – Novi Sad Dukes 27:7 (0:0, 14:0, 7:0, 7:7)

Stadion: na Adi Cigalniji. Gledalaca: oko 300.
Kretanje rezultata: 7:0 Uroš Jovanović trčanje 20 jardi, Milan Matović PAT. 14:0 Vini Mirot pas 40 jardi ka Lazoviću, Matović PAT. 21:0 Mirot pas 20 jardi ka Bratislavu Bošnjaku, Milan Matović PAT. 27:0 Mirot pas 20 jardi ka Bratislavu Bošnjaku. 27:7 Marko Nikolić trčanje 5 jardi, uspešan PAT.

Sombor Celtis – Beograd Blue Dragons 18:30 (0:14, 6:0, 0:16, 12:0)

Stadion: „PIK“. Gledalaca: oko 150.
Kretanje rezultata: 0:8 Aleksandar Janjić vraćanje intersepcije 45 jardi, Vojin Milić pretvaranje za dva poena. 0:14 Milić trčanje 2 jarda. 6:14 Branko Radošević pas 20 jardi ka Predragu Mandiću. 6:22 Milić trčanje 2 jarda, Miloš Grujičić pretvaranje za dva poena. 6:30 Dragan Grubić trčanje 9 jardi, Dušan Ćurčić pretvaranje za dva poena. 12:30 Mladen Ilić vraćanje fambla 2 jarde. 18:30 Aleksandar Jakob vraćanje fambla 70 jardi.

Pančevo Panthers – Vrbas Hunters 36:3 (6:3, 15:0, 14:0, 0:0)

Uspeli su Panteri da nastave pobednički niz i da pred svojom poblikom pobede Hunters-e iz Vrbasa. Treba napomenuti da su gosti došli bez pobede na svom kontu i da su se na ovoj utakmici suprostavili Panterima sa 15 igrača, što je svakako uticalo da pobeda Pantera ne bude pod znakom pitanja. Takođe, treba napomenuti da su priliku da se dokažu dobili i svi oni igrači (mahom iz juniorskog pogona) koji inače nemaju prilike da igraju.
Prvi napad na utakmici su imali Panteri koju su posle dva neuspešna trčanja i jednog nekompletiranog pasa bili primorani da pantuju loptu sa svojih 10y. Jak vetak je uticao da na to da lopta ne ode daleko u polje Hunters-a već napušta teren na 30y od endzone Pantera. To je gostima dalo mogućnost da odmah na početku meča poentiraju. Odbrana Pantera uspeva da zaustavi pokušaje gostiju i Hunters-i se odlučuju da šutiraju FG (20y) za neočekivano vođstvo na utakmici (0:3). Nakon toga, Panteri su se trgli od početkog šoka i do kraja četvrtine uspeli da poentiraju. Prve poene je postigao RB#28 Jovanović koji je trčanjem za 5y promenio rezultat na semaforu (6:3, neuspešan PAT). Na početku druge četvrtine napravljen je sejfti od strane odbrane Pantera (8:3, loš snep, lopta kroz endzonu izašla van terena). Nakon toga se u istoj četvrtini istakao WR#1 Ilijevski koji je nove poene za Pantere postigao trčanjem (20y) iz sjajne akcije (15:3, uspešan PAT Dedić). Pred sam kraj poluvremena, kada su gosti ponovo pokušali FG i promašili, Panteri su imali još desetak sekundi do kraja. Odmah u prvoj akciji QB#8 Kosanović kompletira pas (80y) ka Ilijevskom na oduševljenje saigrača sa klupe i svih prisutnih gledalaca (22:3, uspešan PAT Dedić).
Drugo poluvreme je donelo sličnu sliku na terenu. Gosti su gubili snagu, a Panteri završavali započeto u prvom poluvremenu. Priliku dobijaju mlađi igrači, naročito u odbrani, gde treba izdvojiti zalaganje DE#96 Nikole Dakića koji je u nekoliko navrata izmamio aplauz saigrača sa klupe. Napad Pantera nastavio da sa tzv. big play akcijama osvaja nove poene. U trećoj četvrtini se istakao mladi juniorski reprezentativac RB#33 Dedić koji je svoje prve poene na ovoj utakmici uhvativši pas Kosanovića za 25y (29:3, uspešan PAT Dedić).  Nakon toga je iz sjajne akcije Kosanović  kompletirao još jedan pas na Dedića koji je uhvatio loptu na 35y od svoje endzone i uspeo da pobegne svim igračima odbrane na putu do endzone za konačan rezultat na ovom meču (36:3, uspešan PAT Dedić).
Fer i korektna borba obe ekipe i nova pobeda Pantera, koji svakako ovom pobedom povećavaju šanse da se nađu i ove godine u play-ofu. Treba svakako zahvaliti gostima iz Vrbasa koji su, uprkos vidnom odsustvu velikog broja igrača, ipak došli na megdan Panterima. Sledeći meč Panteri igraju protiv starih poznanika, ekipe Blue Dragons-a iz Beograda. Meč će se odigrati u nedelju 8. Maja na Adi Ciganliji i nakon ovog meča će početi rasplet u grupi i biće jasnije šanse Pantera da pred početak play-ofa zauzmu možda i treće mesto u grupi.