blue-dragons 2013Vilijams predvodio Zmajeve do prvenca

U premijernom susretu trećeg kola Sportklub Superlige, pretendenti na plej-of, beogradski Plavi zmajevi upisali su prvu pobedu u sezoni, protiv novajlije u ligi, niških Imperatora, predvođenih najboljim poenterom lige, Šejnom Vongom.
Dobili su i Zmajevi svog junaka na ovom meču. Pompezno najavljivani Kori Vilijams, učesnik kampa Sijetl Sihouksa, konačno je iskazao sav svoj raskošni potencijal, postigavši sva četiri tačdauna za Beogrđane u prvom poluvremenu (tri trčanjem i jedan hvatanjem). Na drugoj strani Vong je sa dva tačdauna održavao rezultatski priključak, ali je to bilo dovoljno samo za „minus 12″ na poluvremenu – 26:14.
Po povratku sa odmora odbrane su uspevale da izađu na kraj sa ofanzivnim timovima, sve do finiša treće deonice, kada je Grujičić utrčao u end zonu – 32:14. U poslednjoj deonici dva tačdauna za domaće postigao je Željko Kostić, a u međuvremenu je Vong uspeo da se po treći put upiše u poentere.
Posle ove utakmice Zmajevi i Imperatori su izjednačeni na tabeli, sa skorom 1-2. Za Blue Dragons-e ova prvenac je došao u pravom trenutku, s obzirom da ih u naredna dva kola očekuju izuzetno teške utakmice, sa „večitim rivalima“, Vukovima i Divljim veprovima, dok Nišlije najpre dočekuju Pantere, a potom gostuju Vojvodama.