KASA U DRESU MANISE

Kasa završio na 12. mestu u Turskoj

Mladi srpski biciklista  Gabor Kasa ponikao u subotičkom Spartaku, sada u turskoj ekipi Manisa spor, osvojio je 12. mesto na trci kategorije 2.2 „Oko Kapadokije“ u Turskoj.

Posle četiri etape, Kasa je imao 42 sekunde slabije vreme od pobednika Turčina Mutlua iz Brisa spora koji je lidersku majicu osvojio sa  10:08,20 časova. Isto vreme na drugom mestu u generalnom plasmanu imao je Marmara (Turska, Brisa spor) dok je treći trku završio Sisan (Turska, Suren) sa 11 sekundi slabijim vremenom.

Povezana vest:  Ivan Stević 45. u prologu trke „Pet krugova oko Moskve“

U posledljoj etapi Turčin Karsi iz Manise spora pobedio je u sprintu velike grupe posle 3:00,34 časova vožnje na stazi od 117 km. Drugi je stigao Turčin Tanriverdi iz Brisa spora a treći Ozdear (Turska Manisa spor). Kasa je završio na 11. mestu u vremenu pobednika.