PLZEN KRAJ MILICA BABICMilica Babić 16. MK puškom trostav u Plzenu

Milica Babić, juniorska reprezentativka Novog Sada i učesnik letnjih Olimpijskih igara mladih u Nankingu u avgustu, zauzela je 16. mesto u gađanju MK puškom trostav na turniru „Olimpijske nade“ u Plzenu u Češkoj sa 571 krugom (klečeći 192, ležeći 195, stojeći 184) i najbolje je plasirana srpska juniorka poslednjeg dana jendog od najjačih omladinskih turnira u svetu.
Pre finala, u konkurenciji 98 juniorki, najpreciznija je bila Julija Zikova (Rusija) sa 582 kruga. Finale je vredelo 575 krugova. Posle finala slavila je Emili Vinterberger (Francuska) sa 452,8 krugova ispred Ivane Babić (Hrvatska) sa 438,7 krugova i Nikol Foistove (Češka) sa 425,9 krugova. Plasaman ostalih srpskih takmičarki: 23. Marta Bireš 566, 30. Sanja Vukašinović 564, 32. Tijana Kolarik 564, 41. Nina Radulović 562, 46. Sofija Alimpijević 561, 52. Tamara Vukomanović 560, 60. Ivana Kreko 557, 67. Jovana Milašinović 555, 72. Ivana Marić 554, 76. Tatjana Banjac 553, 98. Jelena Todorović 519 krugova.
Ekipno, slavile su Ruskinje sa 1.738 krugova, ispred Francuskinja sa 1.725 i juniorki Hrvatske sa 1.714 krugova. U konkurencija 18 selekcija, Srbija „A“ je bila osma sa 1.701 krugova (Babić, Bireš, Kolarik), a Srbija „B“ je 15. sa 1.074 kruga (Radulović, Kreko, Milašinović).
Srbija je učešće u Plzenu završila sa dve srebrne medalje – Tijana Kolarik (MK puška 60 metaka ležeći) i reprezentacija Srbije vazdušnom puškom sa 1.235,2 kruga (Radulović 413,6, Babić 411,9, T. Todorović 409,7). Juniorka Zvezdare Nina Radulović zauzela je peto mesto u finalu vazdušnom puškom sa 192,1 krug. Sedmo mesto MK pištoljem osvojila je Ana Alentijev iz Smedereva.
Šeste su bile juniorke vazdušnim pištoljem sa 1.109 krugova (Dragačevac 376, Aleksić 369, Alentijev 364). Vazdušnom puškom „A“ selekcija Srbije bila je šesta sa 1.840 krugova (Kolarik, Babić, Bireš). Ovim oružjem deseti je bio Stevan Jovanović sa 618,8 krugova.
U stručnom štabu u Plzenu bili su Sreten Nešković (vođa ekipe), Saša Iker, Dušan Hartner, Maja Novković i Boban Marinković.
Prošle godine u Plzenu ženska juniorska ekipa MK puškom 60 metaka ležeći oborila je državni rekord i osvojila četvrto mesto, a peti u trostvu MK puškom takođe sa državnim rekordom bili su juniori. U trostavu u finalu je osvojio osmo mesto Stefan Aleksandrovski. Kod omladinki, Marta Bireš je u trostavu bila 14.

Povezana vest:  Arunovićeva pobedila, osam medalja za Srbiju na "Trofeju Beograda"