PLETIKOSICPletikosić 11. MK puškom na Svetskom kupu u Fort Beningu

Srpski olimpijac Kragujevčanin Stevan Pletikosić („Čika Mata“) zauzeo je 11. mesto u gađanju MK puškom trostav 3 puta 40 metaka na Svetskom kupu u američkoj vojnoj bazi Fort Bening u Džordžiji sa1.167 krugova (ležeći 398, stojeći 384, klečeći 385) Do finala su mu nedostajala dva kruga.

Povezana vest:  Na Svetskom prvenstvu na meti 60 olimpijskih kvota

Nemanja Mirosavljev je osvojio 26. poziciju u konkurenciji 69 strelaca sa 1.161 krugom (390, 383, 382), dok je Dragan Marković završio takmičenje u najtežoj streljačkoj disciplini na 39. mestu sa 1.158 krugova (394, 379, 385).

Finale je vredelo 1.169 krugova.

Pre finala, prvo mesto držao je američki strelac Mejtu Emons sa 1.178 krugova (400, 384, 394), drugi je bio Italijan Nikolo Kamprijani sa 1.175, a treći Amerikanac Džejson Parker sa 1.174 kruga.

Povezana vest:  Sedmoro srpskih strelaca u finalu Svetskog kupa u Minhenu

U dosadašnjem toku Svetskog kupa u Fort Beningu srpski strelci osvojili su dve medalje – Damir Mikec zlato vazdušnim pištoljem i Andrea Arsović bronzu vazdušnom puškom. U petak 28. maja gađaju Lidija Mihajlović i Andrea Arsović MK puškom 3 puta 20 metaka, u subotu 29. maja su dve discipline MK puška 60 metaka ležeći (Pletikosić, Mirisavljev i Marković) i MK pištolj za žene (Jasna Šekarić, Zorana Arunović i Bobana Veličković). U nedelju 30. maja gađaju Mikec i Dimitrije Grgić MK pištoljem