sk trostav andrea

Arsovićeva deseta, Sebić 54. u Gabali

Andrea Arsović osvojila je deseto mesto u svojoj eliminacionoj grupi MK puškom trostav na Svetskom kupu u Gabali u Azerbejdžanu sa 579 krugova (klečeći 195, ležeći 194, stojeći 190) i plasirala se u pojedinačne kvalifakcije u četvrtak 13. avgusta posle kojih će se osam najboljih boriti za medalje i dve olimpijske vize.
Najbolji rezultat u dve eliminacione grupe sa ukupno 88 takmičarki imala je Francuskinje Brise 589 krugova.
Milenko Sebić, koji je jedini od trojice srpskih strelaca iz eliminacija u utorak, prošao u kvalifikacije MK puškom 60 metaka ležeći, osvojio je 54. mesto sa 617,5 krugova (po serijama 102,9, 104,5, 103,4, 103,2 101,5 i 102,0). U eliminacijama je imao 619,7 krugova. Finale, koje je vredelo 626,2 kruga, bilo je predaleko. U osnovnom delu najbolji rezultat imao je Britanac Kenet Par 628,8 krugova. Zlatna medalja pripala je 23 – godišnjem Kirilu Grigorijanu (Rusija) koji je u gađao u prvom finalu na Svetskim kupovima u karijeri, sa 209,3 kruga. Olimpijski šampion iz 2004. Metju Emons (SAD) zauzeo je drugo mesto sa 208,4 kruga dok je bronzu osvojio Tomaš Jerabek (Češka) sa 186,5 krugova. Pripala mu je i olimpijska viza za Rio. Drugu olimpijsku ulaznicu dobio je četvrtoplasirani Torben Grimel (Danska).
U četvrak 13. avgusta, uz Andreu Arsović (MK puška trostav) gađaće Damir Mikec i Andrija Zlatić vazdušnim pištoljem za plasman u finale gde će se podeliti, uz medalje i tri olimpijska vize. U eliminacijama MK puškom trostav 3 puta 40 metaka gađaće Milenko Sebić, Nemanja Mirosavljev i Milutin Stefanović. Prijavljeno je više od 110 strelaca!