zorana arunovicZorana Arunović pobedila, Dimitrije Grgić drugi, Jasna Šekarić i Andrija Zlatić treći na „Trofeju Mladost“ u Zagrebu

Ponovo uspešan dan srpskih strelaca na 34. „Trofeju Mladost“ u Zagrebu. U gađanju vazdušnim pištoljem osvojili su četiri, od šest, medalja.

Zorana Arunović je pobedila sa 486,9 (384) kruga, Dimitrije Grgić je osvojio drugo mesto sa 682 (582) kruga, dok su se bronzanim medaljama okitili Andrija Zlatić sa 681,4 (582) i Jasna Šekarić sa 482,9 (382) kruga.

U finalu je peto mesto osvojio prošlogodišnji pobednik ovog turnira srpski olimpijac Damir Mikec, dok  je u ženskom finalu šesta bila Jelena Janković a osma evropska šampionaka i lane najuspešnija takmičarka „Trofeja Mladost“ ovim oružjem, Bobana Veličković.

Povezana vest:  Maksimovićeva i Zlatić prvi na evropskim rang listama

U ženskom finalu, Zorana Arunović, svetska šampionka i vicešampionka, gađala je fantastično! „Ubila“ je 102,9 krugova, nadoknadila zaostatak od jednog kruga iz osnovnog dela u odnosu na Hrvaticu Pervan i ubedljivo osvojila titulu. Jasna Šekarić je u osnovnom delu imala 382 kruga, ali je, takođe, odlično gađala dodatnih deset metaka (100,4) i došla do bronze pretekavši tri takmičarke sa istim osvnovnim rezultatom – Veličkovićevu, Mađaricu Čonku i Slovenku Raušl. I Jelena Arunoivić je sa odličnim finalom od 101 krug popravila poziciju i sa osmog mesta došla do šestog. Bobana Veličković je imala lošu finalnu seriju od samo 93,3 kruga i tako propustila  da se upusti u borbu za trofeje.

Povezana vest:  Nina Radulović i Goran Vlajković najbolji puškom u Kupu Begrada

Slovak Kop je u muško finale ušao sa četiri kruga prednosti u odnosu na pratioce (586 krugova) tako da se, praktično, vodila bitka samo za  srebro i bronzu. Grgić je „ubio“ tačno 100 krugova i zauzeo drugo mesto, Zlatić je imao 0,6 krugova manje i ostao je treći. Damir Mikec je imao najbolju finalnu seriju od 101,9 krugova, ali je uspeo samo da se popne za jedno mesto posle osnovnog dela gde je imao šesti rezultat.

Prvog dana Srbija je osvojila tri medalje u gađanju vazdušnom puškom. Andrea Arsović je bila druga, Nemanja Mirosavljev i Lidija Mihajlović – treći.

Rezultati, drugi dan 34. trofeja „Mladosti“ , vazdušni pištolj, žene: 1. Zorana Arunović (Srbija) 486,9 (384), 2. Vlatka Pervan (Hrvatska) 484,2 (385), 3. Jasna Šekarić (Srbija) 482,4 (382)…6. Jelena Arunović 478 (377)… 8. Bobana Veličković 475,3 (381)…27. Aleksandra Ristović (sve Srbija) 347 krugova itd. Finale vredelo 377 krugova.

Muškarci: 1. Pavel Kop (Slovačka) 687,2 (586), 2. Dimitrije Grgić 682 (582), 3. Andrija Zlatić (obojica Srbija) 681,4 (582)…5. Damir Mikec 675,9 (574)….18. Uroš Kačavenda (svi Srbija)  567 krugova itd. Finale vredelo 571 krug.