bubalo_marija_srebro_puskom_bronza_pistoljem

Tatra iz Kisača i Jedinstvo iz Stare Pazove najbolji serijskom puškom, tri titule Novosađanima standardnom puškom, Kikindna dominirala pištoljem na Prvenstvu Vojvodine

Kadeti Jedinstva iz Stare Pazove osvojili su obe titule serijskom vazdušnom puškom  (Boris Snjida i ekipa) na Prvenstvu Vojvodine („B“ program) u Zrenjaninu, dok su kod kadetkinja ovim oružjem oba zlatna trofeja pripala Tatri iz Kisača (Ivana Kreko i ekipa).

Standardnom vazdušnom puškom tri titule u konkurenciji mlađih juniora i juniorki otišle su u vitrine Novog Sada (Dunja Ivezić i obe ekipe) dok je kod mlađih juniora pojednačno slavio Vukašin Bojić iz inđijske Mladosti. Junakinja dana bila je Marija Bubalo iz Pančeva koja je osvojila srebro puškom i bronzu pištoljem i jedini je strelac na prvenstvu koja je gađala iz dva oružja.

Povezana vest:  Gabrielu Dautoviću dve titule na Prvenstvu Vojvodine u Novom Sadu

Kikinda je potvrdila dominaciju pištoljem osvojivši obe pojedinačne titule za mlađe juniorske kategorije (Dragan Građin i Jelena Tomić), i ukupno pet (od šest) pojedinačnih trofeja. Građin je nastavio seriju pobeda, nedavno je osvojio titulu i u finalu Kupa SS Srbije. Organizator prvenstva su družina Bečkerek iz Zrenjanina i SS Vojvodine.

Rezultati prvog dana Prvenstva Vojvodine – serijska vazdušna puška, kadeti: 1. Jedinstvo (Stara Pazova) 538, 2. Kikinda 528, 3. Mladost Inđija 526 krugova itd Ukupno 16 ekipa.

Pojedinačno: 1. Borisi Snjida 181, 2. Danijel Havjar (obojica Jedinstvo) 181, 3. Aleksandra Jovanović (Pančevo) 180 krugova itd. Ukupno 78 kadeta.

Povezana vest:  Stefanović, Todorovićeva, Veličkovićeva i Petrov pobedama počeli Kup SS Srbije

Kadetkinje: 1. Tatra Kisač 528, 2. Jedinstvo Stara Pazova 519, 3. Mladost Inđija 514 krugova itd. Ukuno sedam ekipa.

Pojedinačno: 1. Ivana Kreko (Tatra) 181, 2. Sofija Alimpijević (Mladost) 177, 3. Marija Grnja (Tatra) 177 krugova itd. Ukupno 37 kadetkinja.

Standardna vazdušna puška, mlađi juniori: 1. Novi Sad 1.676, 2. Mladost Inđija 1.649, 3. Uljma 1.590 krugova itd. Ukupno šest ekipa.

Pojedinačno: 1. Vukašin Bojić (Mladost) 564, 2. Nenad Ćiprovac 566, 3. Jovan Čičevski (obojica Novi Sad) 561 krug itd. Ukupno 26 mlađih juniora.

Povezana vest:  Damir Mikec prvi, Andrija Zlatić drugi MK pištoljem u Kuvajtu

Mlađe juniorke: 1. Novi Sad 1.149, 2. Pančevo 1.124, 3. Jedinstvo 1.119 krugova itd. Ukupno sedam ekipa.

Pojedinačno: 1. Dunja Ivezić (Novi Sad) 388, 2. Marija Bubalo (Pančevo) 387, 3. Tijana Kolarik (Pančevo) 384 kruga itd. Ukupno 21 mlađa juniorka.

Standardni vazdušni pištolj, mlađi juniori: 1. Dragan Građin 550, 2. Borislav Jelisavčić 528, 3. Jovan Branković (svi Kikinda) 458 krugova itd. Ukupno šest mlađih juniora.

Mlađe juniorke: 1. Jelna Tomić 368, 2. Marija Tomić (obe Kikinda) 356, 3. Marija Bubalo (Pančevo) 351 krug itd. Ukupno 10 mlađih juniorki.