maksimovic desno na postolju u koreji

Ivana Maksimović bronzana na kupu u Koreji, osvojila i vizu za OI 2012

Ivana Maksimović 20 – godišnja reprezentativka Novog Beograda Ušća osvojila je bronzanu medalju i olimpijsku vizu za London na Svetskom kupu u Šangvonu u Koreji sa 499,4 (397, po serijama 100, 99, 100, 98) krugova.

Maksimovićevoj je ovo prva medalja sa Svetskih kupova u karijeri. Ujedno ona je OK Srbije i Streljačkom savezu Srbije donela petu olimpijsku vizu za London i drugu puškom. Pre nje su olimpijske norme ispunili  Zorana Arunović, Andrija Zlatić i Damir Mikec (pištolj) i Nemanja Mirosavljev (puška).

Povezana vest:  Srbija peta nacija po broju viza za OI 2012. i 16. po broju medalja na SP u Minhenu

Prve tri takmičarke u ovoj disciplini osvojile su vize za olimpijski turnir 2012. Pobedila je 20 – godišnja Amerikanka Sara Šerer sa 501,5 (398) krugova, dok je srebro osvojila Agneška Nagaj (Poljska) sa 500,5 (398) krugova.

Andrea Arsović je zazela 28. mesto sa 394 kruga (97,99, 98, 100) dok je Lidija Mihajlović 75. u konkurenciji 77 takmičarki sa 386 krugova (98, 96, 97, 95).

Povezana vest:  Zoran Lukić 12. posle prvih 75 golubova na „Velikoj nagradi Peraci“