pobednica maloviccko ukrajina skit

EP BEOGRAD 2011

Betina Bušer  i Siril Graf najbolji u Pančevu, titule  u skitu Oziamantovoj i Malovičkoj

Švajcarkinja Betina Bušer osvojila je šampionsku titulu u gađanju puškom velikog kalibra na 300 metara u disciplini 60 metaka ležeći  na Šampionatu Evrope u Pančevu sa 597 krugova. Tako je ujedinila obe titule, svetsku i evropsku jer je slavila prošle godine na Šampionatu sveta u Minhenu. Eva Fridl (Nemačka) je osvojila srebro sa 594 kruga, dok je bronza pripala takođe Nemici Gabi Vitman sa 593 kruga.

Švajacarska je osvojila evropsko zlato sa 1.780 krugova, ispred Nemačke sa 1.773 i Francuske sa 1.759 krugova.

U muškoj konkurenciji u  disciplini puška velikog kalibra na 300 metara 60 metaka ležeći, Francuz Sirl Graf, juniorski šampion Evrope vazdušnom puškom 1997. u Varšavi i treći na Svetskom kupu u Čangvonu ove godine MK puškom 60 metaka ležeći, osvojio je svoje prvo evropsko zlato u ovoj disciplini sa 598 krugova i 34 centra. Šveđanin Arne Borlund zauzeo je drugo mesto sa istim rezultatom ali 31 unutrašnjim centrom, dok je bronza pripala Norvežaninu Od Arne Brekneu sa 597 krugova.

Povezana vest:  Ivana Maksimović osvojila osmo mesto vazdušnom puškom na Svetskom kupu u Beogradu, Sonja Fajlšifter izjednačila apsolutni svetski rekord 400 krugova!

Ekipno, slavila je Norveška sa 1.788 krugova i 103 centra, drugi su Francuzi sa takođe 1.788 krugova ali 101 centrom a treći Šveđani sa 1.787 krugova.

U disciplini skit za seniorke, Rusija je osvojila ekipno zlato na bolji zbir poslednjih serija sa 211  golubova i 73 goluba u poslednjoj seriji. Slovačka je druga takođe sa 211 (71) dok su bronzu osvojile Kipranke sa 209 golubova.

Pojedinačno finale bilo je veoma uzbudljivo, raspucavlao se i za zlato i za bronzu dodatnim metkom! Slavila je Cigdem Oziamant (Turska)  posle raspucavanja sa čak dodatnih šest metaka. Imala je 96 golubova (73 u osnovnom delu i 23 u finalu) ali je pogodila šestog dodatnog goluba za titulu. Srebro je pripalo Marini Belikovoj iz Rusije koja je imala takođe 96 golubova (72 i 24) ali je promašila šestog goluba. Bronzu je osvojila Kipranka Lujza Teofanos posle raspucavanja sa Poljakinjom Jarmolinskom. Kipranka je imala 95 golubova (71 i 24), Poljakinja takođe 95 (71 i 24) i odluka je pala posle četvrtog dodatnog metka kojim je Teofanos pogodila, a Poljakinja promašila…

Povezana vest:  Dočekane reprezentativke Srbije sa medaljama sa Šampionata Evrope

Oziamant ima juniorsku bronzu sa EŠ u Nikoziji 2004, bila je šesta na EŠ u Beogradu 2005. za seniorke i osma na Šampionatu sveta u Lonatu  2005. Uz zlatnu medalju osvojila je i olimpijsku vizu za Lodnon.

U takmičenju juniorki u ovoj disciplini, nije bilo ekipnog proglašenja jer su prijavljena samo dva tima.

U pojednačnoj konkurenciji slavila je Irina Malovičko iz Ukrajine sa 91 (68 i 23) goluba ispred Marije Meliščenko (Rusija) sa 90 (68 i 22, + 3) i Jitke Peskove (Češka) sa 90 (67 i 23, + 2). Malovičko je najbolji rezultat do sada imala na Svetskom kupu u Miriboru ove godine, 57. mesto u skitu za seniorke.