ARUNOVIC ZORANA_2012

Arunovićeva peta, Aleksandrovski osmi u Minhenu

Zorana Arunović, olimpijka Crvene zvezde osvojila je peto mesto u gađanju vazdušnim pištoljem prvog dana međunarodnog turnira u Minhenu sa 486,9 (386) krugova.  Čak pet finalistkinja imalo je finalnu seriju bolju od 100 krugova, a Arunovićeva u dodanih deset dijabola zabeležila treći finalni rezultat od 100,9 krugova i pretekla je i Salukvadze iz Gruzije koja je, sa Olenom Kostevič iz Ukrajine, imala najbolji osnovni rezultat, po 388 krugova.
Jasna Šekarić je sa 383 kruga bila 13. a Bobana Veličković sa 378 krugova je završila na 28. mestu. Finale je vredelo 385 krugova. Pobedila je Kostevič (Ukrajina) sa 491,5 (388) krugova ispred Beate Bartkov (Poljska) sa 487,8 (385) i Selin Gobervil iz Francuske sa 487,7 (387) krugva.
U finalu je gađao i  junior Jedinstva (Stara Pazova) Stefan Aleksandrovski i osvojio osmo mesto vazdušnom puškom sa 691,7 (593) kruga. Igor Čotra je zauzeo 26. mesto sa 587 krugova, a Gabriel Dautović je bio 49. sa 583 kruga. Pobedio je Dmitri Ratsko (Belorusija) sa 698,1 (597) krugova. Finale je vredelo 582 kruga.
U gađanju vazdušnom puškom za seniore, Stevan Pletikosić iz kragujevačkog „Čika Mate“ bio je najbolje plasirani srpski strelac na 15. mestu sa 595 krugova. Na 32. poziciji takmičenje je završio Milenko Sebić sa 593 kruga, a sa istim rezultatom 34. je bio Milutin Stefanović. Nemanja Mirosavljev je bio sa 592 kruga 39. Pobedio je Peter Helendbrand iz Holandije sa 702,9 (598) isred Turčina Ozturka 700,9 (597) i Slovaka Goncija sa 699,5 (596) krugova. Finale je vredelo 596 krugova.
Marina Simić iz Novog Beograda Ušća bila je najbolje plasirana srpska juniorka vazdušnom puškom na 28. mestu sa 391 krugom. Tiha Todorović i Tijana Kolarik sa po 390 krugova su završile na 33. odnosno 37. mestu. Pobedila je Nikola Mazurova (Češka) sa 499 (397) krugova. Finale je vredelo 394 kruga.
Za srpske strelce turnir u Minhenu, koji traje do subote, je važna proba pred Šampionat Evrope od 14. do 20. februara u Finskoj.

Povezana vest:  Tasićeva i Barjaktarević pobedama počeli „Smederevsku ligu"