milovanovic_nis
Andrija Milovanović izjednačio državni rekord u finalu Kupa Srbije

Rezultat dana u finalu Kupa Srbije u Novom Sadu  zabeležio je junior Niša Andrija Milovanović sa 596 krugova vazdušnom puškom. Izjednačio je državni rekord Dejana Pešića (Pančevo) sa Trofeja Mladosti u Zagrebu 2009. Ujedno, oborio je lični rekord.  Osvojio je titulu sa 0,7 krugova prednosti, jer je reprezentativac Pančeva Gabriel Dautović najboljim plej ofom od 102,2 kruga opasno pripretio. Prošlogodišnji šampion, reprezentativac Zvezdare Igor Čotra se okitio bronzom.
Titulu  puškom za juniorke ovojila je reprezentativka  Novog Beograda Ušća Marina Simić  dok su pištoljem slavili Ana Simić iz  kluba Bor 030 i Miloš Lazić iz družine „Filip Kljajić“ iz Mladenovca.
Uzbudljiva borba vodila se u disciplinin vazdušni pištolj za juniorke. Vodeća posle osnovog dela Marija Bubalo iz Pančeva sa 372 kruga izgubila je prvo mesto pošto je Simićeva najboljom finalnom serijom od 97,1 krug nadoknadila krug zaostatka i tako prošlogodišnjoj vicešampionskoj tituli pridodala i šampionsku „zvezdicu“. Lane prvakinja Emilija Zdravković iz Jagodine osvojila je ove godine bronzu.
Miloš Lazić  je rutinski završio posao i osvojio titulu pištoljem, jer je pre finala imao velikih 14 krugova prednosti.
Borba za zlato i srebro u disciplini puška za juniorke vodila se između članica reprezentacije sa EŠ u Finskoj. Marina Simić iz škole Mire Maksimović u Novom Beogradu Ušću imala je pre finala tri kruga prednosti u odnosu na Tijanu Kolarik iz Pančeva i sačuvala je prvo mesto. Treća je bila, što je i prijatno iznenađenje Dragana Paleček iz Novog Beograda Ušća. Pretekla je reprezentativku pirotskog Lukanjca Tihu Todorović.
U nedelju 4. marta gađaju seniorske kategorije puškom i pištoljem.
Rezultati, finale Kupa Srbije, vazdušna puška, juniori: 1. Andrija Milovanović (Niš) 695,9 (596), 2. Gabriel Dautović (Pančevo) 695,2 (593), 3. Igor Čotra (Zvezdara) 687,9 (586), 4. Žarko Trifunjagić (N. Sad) 683,3(583), 5. Stefan Aleksnadrovski (Jedinstvo Stara Pazova) 683,2 (584) itd.
Juniorke: 1. Marina Simić (N. Beograd Ušće) 492,7 (393), 2. Tijana Kolarik (Pančevo) 491 (390), 3. Dragana Paleček (N. Beograd Ušće) 488,7 (389), 4. Tiha Todorović (Lukanjac, Pirot) 485,3 (388), 5. Tamara Đorđević(N. Sad) 482,7 (388) krugova itd.
Vazdušni pištolj, juniori: 1. Miloš Laizić („F. Kljajić“, Mladenovac) 647,3 (557), 2. Stanislav Kalčić (Metalac Fod, Bor) 634,6 (543), 3. Aleksandar Živanović (Kolubara) 633,9 (545), 4. Nikola Lalić (C. zvezda) 631,9 (542), 5. Dragan Građin (Kikinda) 625,2 (533) kruga itd.
Juniorke: 1. Ana Simić (Bor 030) 468 (371), 2. Marija Bubalo (Pančevo) 463,3 (372), 3. Emilija Zdravković (Jagodina) 461, (368), 4. Danica Rašeta (Zemun Centar) 460,4 (366), 5. Aleksandra Matijašević (C. zvezda) 449,7 (356) krugova itd.

Povezana vest:  SP U GAĐANJU GLINENIH GOLUBOVA, BEOGRAD 2011, Amanović 86. posle prvog dana na SP u gađanju glinenih golubova - skit