boris_pasanski_3ATP ČELENDŽER NAPULJ

Podvig Pašanskog u Napulju

Srpski teniser Boris Pašanski plasirao se u polufinale čelendžera u Napulju, pošto je danas u četvrtfinalnom meču pobedio 49. tenisera sveta Italijana Potita Staraćea rezultatom 6:4, 6:7 (4:7), 6:3.

Do jedne od značajnih pobeda u karijeri Pašanski je stigao potpuno zasluženo. Odigrao je hrabro, servis ga je služio i prvi nosilac ni u jednom trenutku nije uspeo da nametne svoju igru.

Povezana vest:  FJUČERS, ITALIJA, Lajović u drugom kolu

U prvom setu odlučio je brejk Pasanskog u sedmom gemu, a u drugom su viđena četiri brejka, da bi Staraće u taj brejku bio sigurniji i izjednačio.

Odlučujući set Pašanski je odigrao najbolje. Napravio je brejk u drugom gemu i poveo 2:0, a zahvaljujući izvanrednim servisima do kraja meča protivniku nije dao nijednu priliku za brejk.

Plasmanom u polufinale Pašanski je zaradio 33 poena i na narednoj ATP listi mogao bi da popravi plasman za oko sto mesta. Trenutno je 478. igrač sveta.