pjestaneKAJAK
Srpski takmičari osvojili 19 medalja u Pještanima

Mlada reprezentacija Srbije (za takmičare u konkurenciji seniora do 23 godine i juniora) osvojila 19 odličja proteklog vikenda. 4 zlatne, 6srebrnih i 9bronzanih medalja učinak je srpskog mladog tima na internacionalnoj regati u slovačkim Pještanima.

Srpski reprezentativac u konkurenciji seniora do 23 godine, Nikola Škufca osvojio bronzanu medalju u disciplini K1-200 u vremenu 34.177 sekunde. Zlato je osvojio Mate Somolanji iz Mađarske (33.657), dok je srebro pripalo, takođe Mađaru, Benceu Horvatu (34.677).

U konkurenciji takmičarki do 23 godine, u istoj disciplini, bronzanu medalju osvojila je Nikoleta Džombeta u vremenu 41.458. Zlato je pripalo Ani Kovald (40.238), a srebro Lisi Jan (41.098). Obe takmičarke su iz Nemačke.

Najbolji srpski kanuista, Strahinja Mladežić, poslednjeg dana takmičenja u Pještanu, osvojio je bronzanu medalju u jednokleku na 200 metara. Mladežić je do medalje stigao u vremenu 39.515. Prva dva mesta na podijumu osvojili su takmičari Nemačke: zlato, Sebastijan Hening (38.375) i srebro Anton Regorius (39.335). Mladežiću je to treća medalja na regati u Pještanima, pošto je u subotu osvojio zlato u C1-500, dok je u petak u trci na 1000 metara osvojio srebrnu medalju.

Nikoleta Džombeta i Milana Trklja osvojile su bronzanu medalju u disciplini K2-200 u konkurenciji mlađih seniorki. Njih dve su deonicu izveslale za 39.356 sekundi. zlato i srebro osvojile su Nemačke posade: Keter/Krigerštajn (38.176), odnosno Fric/Krankeman (38.596). Uistoj disciplini u muškoj konurenciji Srbija je u finalu imala dve posade. Luka Karanović i Stefan Vekić zauzeli su 4. mesto, dok su Kristijan Palfi i Nemanja Stanivuković kroz cilj prošli kao 5.

Povezana vest:  SP VESLANJE 2013, Marjanović i Filipović prvi u B finalu

Uspešni su bili i srpski juniori.

Srpski juniori osvojili su dve medalje u K1-200. Najbolji junior Srbije za 2014. godinu, Bojan Milinković osvojio zlato u jednosedu na 200 metara. On je sprint završio u vremenu 34.750 sekundi. Sa 22 stotinke zaostatka, Strahinja Stefanović osvojio je srebro. Bronza je pripala Antoniju Konseisau iz Portugala (35.970). Milinkoviću je to druga medalja u Pještanima, s obzirom da je drugog dana u K1-500 osvojio bronzu.

Nikolina Mijušković osvojila zlatnu medalju u kanuu jenokleku na 200 metara. Mijuškovićeva je do prvog mesta stigla u vremenu 52:124. Srebro je pripalo Denisi Ržahovoj iz Češke (55.424). Na pobedničkom postolju našla se još jedna srpska reprezentativka, Nikolina Milić koja je osvojla bronzanu medalju (56.784)

U jednosedu na 200 metara za juniorke, Biljana Relić osvojila srebrnu medalju (41.115). Zlato je pripalo Debori Kar iz Velike Britanije (40.495), a bronza Marciji Aldejas iz Portugala (41.535). Marija Dostanić je u finalu K1-200 zauzela 5. mesto.Biljana Relić i Ivana Janić u K2-200 zauzele su 6. mesto u finalu.