velimir stjepanovic (4)

PLIVANJE
Velimir Stejpanović bez finala na 200 metara slobodno

Reprezentativac Srbije u plivanju Velimir Stjepanović nije danas uspeo da se plasira u finale trke na 200 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u ruskom Kazanju, pošto je u polufinalu zauzeo 12. mesto.
Stjepanović se takmičio u drugoj polufinalnoj trci u kojoj je zauzeo sedmo mesto rezultatom od minut, 47 sekundi, 55, što je ukupno 12. vreme u polufinalu.
Najbolji rezultat u polufinalu imao je Amerikanac Rajan Lohti sa 1:45,36, drugi je bio Britanac Džejms Gaj sa 0,07 sekundi zaostatka, a treće mesto zauzeo je Australijanac Kameron Mekevoj sa 0,73 sekunde zaostatka.
U finale su se plasirali još Čad Le Klos iz Južne Afrike, Sun Jang iz Kine, svetski rekorder Pol Biderman iz Nemake, Holanđanin Sebastijan Feršuren i Rus Aleksandr Krasnih.

Povezana vest:  VESLANJE, Filipović trijumfom do četvrtfinala