vracar prvi danPLIVANJE

EP MAĐARSKA

Francuski plivač Ruo osvojio zlato na 800 metara, a Bernar na 100 slobodno

Francuski plivač Sebastijen Ruo osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 800 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Ruo je deonicu preplivao za sedam minuta, 48 sekundi i 28 stotinki, što je novi rekord šampionata.

Povezana vest:  NAJUSPEŠNIJA ''VELIKA NAGRADA SRBIJE – KUP ZRENJANIN 2013'' , 43 NOVA DRŽAVNA REKORDA

Srebrnu medalju osvojio je Kristijan Kubuš iz Nemačke sa 0,84 sekundi zaostatka za pobednikom, dok je treće mesto zauzeo Samjuel Piceti sa 7:49,94 minuta.

Francuski plivač Alan Bernar osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Bernar je osvojio zlatnu medalju rezultatom od 48 sekundi i 49 stotinki.