k2

KAJAK
Bronza za Stanojevića i Pajića u Poznanju

Srpski dvosed u kajaku Duško Stanojević i Dejan Pajić osvojio je danas bronzanu medalju na Svetskom kupu u poljskom Poznanju.
Oni su u finalu discipline k-2 500 metara stigli treći na cilj u vremenu minut i 36.163 sekunde iza posada Slovačke i Belorusije.
-Ovo je ogroman motiv i podstrek za nas. Psihički smo bili poljuljani posle neuspeha od pre tri dana na kvalifikacijama za Olimpijske igre. Sada se mnogo lakše diše. Verujem da ćemo biti još bolji – rekao je Stanojević.
Stanojević i Pajić su ponovili rezultat iz 2010. godine kada su bili bronzani upravo u ovoj discipilini.
-Nema predaje. Potajno smo se nadali da bi mogli da osvojimo medalju u ovoj trci. Po rezultatima pre finala bili smo među favoritima i drago mi je što smo opravdali poverenje – rekao je Pajić.
Reprezentativke Srbije, koje će učestvovati na Olimpijskim igrama u Londonu, Marta Tibor i Renata Kubik, zauzele su osmo mesto u A finalu u disciplini k-2 200 metara.

Povezana vest:  VESLANJE, Vanja Obradović balkanski juniorski prvak u skifu