janik_agnel_fra

PLIVANJE

Anjelu, Frenklin i Griversu zlata

Francuzu Anjelu zlato na 200 metara slobodno

LONDON, 30. jula (Tanjug) – Francuski plivač Janik Anjel osvojio je zlatnu olimpijsku medalju na 200 metara slobodno postigavši u finalnoj trci rezultat od 1:43:14 minuta.

Srebrne medalje pripale su Kinezu Jang Sunu i Tae-Hvan Parku iz Južne Koreje, koji su trku završili u istom vremenu – 1:44,93 minuta.

Povezana vest:  PLIVANJE, Melisa Franklin postavila svetski rekord

Amerikanki Frenklin zlato na 100 metara leđno

Američka plivačica Misi Frenklin osvojila je zlatnu olimpijsku medalju na 100 metara leđnim stilom postigavši večeras u finalnoj trci rezultat od 58:33 sekunde.

Srebrna medalja pripala je Australijanki Emili Sibom rezultatom 58:68, a bronzana Japanki Aji Terakava sa 58:83.

Amerikancu Griversu zlato na 100 metara leđno

Povezana vest:  Felps oborio nacionalni rekord na 200 jardi leptir

Amerikanac Metju Grivers osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u plivanju na 100 metara leđnim stilom postigavši večeras u finalnoj trci rezultat od 52,16 sekundi.

Srebrna medalja pripala je njegovom zemljaku Niku Tomanu sa 52,92, dok se bronzanom okitio Japanac Riosuke Irie rezultatom 52,97 sekundi.