ivan_lendjer_25_maj

PLIVANJE, EP U MALIM BAZENIMA

Silađi, Lenđer i Najdanovski u polufinalu

Reprezentativaci Srbije u plivanju Ivan Lenđer, Čaba Silađi i Miroslava Najdanovski plasirali su se u polufinale prvenstva Evrope u malim bazenima, koje je danas počelo u Šartru.
Lenđer je u kvalifikacijama trke na 100 leptir zauizeo osmo mesto u vremenu 52,02, dok je Silađi na 100 prsno bio 13. rezultatom 59,44 sekunde.
Radovan Siljevski je završio takmičenje na 100 leptir na 20. mestu – 53, 23 sekunde.
Najdanovski se plasirala među 16 najboljih, pošto je kvalifikacije na 100 slobodno završila na 14. poziciji u vremenu 54,98 sekundi.
Stefan Šorak nije uspeo da se plasira u finale u disciplini 400 slobodno, pošto je zauzeo 14. mesto u kvalifikacijama u vremenu 3:46,10 minuta.
Boris Stojanović je završio takmičenje na 50 slobodno na 26. mestu – 22,26 sekundi, a u finale nije uspeo da prođe ni Nikola Trajković koji je na 200 mešovito bio 25. u vremenu 2:00,74 minuta.

Povezana vest:  Rekordan broj posada na prvenstvu Srbije u veslanju