velimir stjepanovic (5)PLIVANJE
Stjepanović peti na 200 metara slobodno

Srpski plivač Velimir Stjepanović zauzeo je danas peto mesto na 200 metera slobodnim stilom na prvenstvu Evrope u malim bazenima u danskom gradu Herningu.
Stjepanović je u finalnoj trci preplivao tu deonicu za jedan minut i 44,02 sekundi.
Zlatnu medalju osvojio je Rus Danil Izotov rezultatom 1:41,70 minuta, srebro je pripalo njegovom zemljaku Nikiti Lobinčevu sa 1:42,33, dok su bronzano odličje podelili Mađar Dominik Kozma i Italijan Filipo Manjini sa vremenom 1:43,34 minuta.
Stjepanović je na šampionatu u Danskoj osvojio dve medalje – zlatnu na 200 metara delfin i bronzanu na 400 metara slobodno.
Poslednjeg dana takmičenja drugi predstavnik Srbije, Radovan Siljevski, nije uspeo da se plasira u finale trke na 50 metara delfin.
Siljevski je u polufinalu ostvario ukupno 14. vreme – 23,49 sekundi, što je za dve stotinke slabiji rezultat od onog kojeg je postigao u kvalifikacijama.

Povezana vest:  SP SENIORE DO 23 GODINE (VAREZE, ITALIJA 23-27. JUL 2014), U Vareze s pet posada