mark_veber_poz

Veber uzvratio Alonsu na drugom treningu

Australijanac Mark Veber vratio je Red Bul na vrh na drugom slobodnom treningu uoči Velike nagrade Nemačke, desete trke sezone u Formuli 1.

Veber je uzvratio Ferarijevom pilotu Fernandu Alonsu koji je na jutarnjem treningu ostvario najbrže vreme, ispred oba Red Bula. Australijanac je popodne najbrži krug na stazi Nurburgring prošao za minutu i 31.711 sekundi, ali nije uspeo puno pobeći Alonsu koji je bio samo 168 hiljadinki sporiji.

Povezana vest:  Hamilton na pol poziciji za Veliku nagradu Monaka

Aktuelni svetski prvak i vodeći u ukupnom poretku Sebastian Fetel (Red Bul) bio je treći, kao i na prvom treningu, a dobru formu Ferarija u Nemačkoj potvrdio je četvrtim mestom Felipe Masa.

Slede dva Mercedesa (Mihael Šumaher i Niko Rosberg) i tek na sedmom mestu Luis Hamilton u MekLarenu. Njegov timski kolega Dženson Baton bio je još sporiji, završio je drugi trening na 11. mestu.

Povezana vest:  FORMULA 1, Pireli iznenađen pretnjom vozača ali ostaje u Formuli 1

Treći trening je na rasporedu u subotu u 11 sati, a kvalifikacije su tri sata kasnije.

7. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) +1.013

Povezana vest:  U Melburnu, na stazi „Albert Park“, 26. marta očekuje nas start nove Formule 1 sezone