Marco-Borriello-1LIGA ŠAMPIONA GRUPA E

Bajern i Roma u osmini finala

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su večeras u Minhenu savladali Bazel sa 3:0 i pobedom potvrdili prvo mesto na tabeli Grupe E Lige šampiona u kojoj je nastavak takmičenja u osmini finala obezbedila i Roma. Italijanska ekipa je večeras na gostovanju kod rumunskog Kluža igrala nerešeno 1:1 što joj je i bilo dovoljno za ostanak na drugom mestu.

Povezana vest:  Pobede Junajteda i Liverpula

Rimljani se, ipak, nisu opuštali, pa su u 21. minutu preko Marka Borijela postigli gol za vođstvo od 1:0. Pobedu je Roma ispustila u 88. minutu, kada je Lasina Traore Klužu doneo izjednačenje. Bajern je bio mnogo ubedljiviji u duelu sa Bazelom.

Prvo je u 35. minutu Frank Riberi Bavarcima doneo gol prednosti, da bi Anatolij Timoščuk dva minuta kasnije povisio na 2:0. Riberi je drugim golom na utakmici u 50. minutu rešio pitanje pobednika. Bazel će, ipak, i na proleće igrati na međunarodnoj sceni, ali u Ligi Evropa, dok će se Kluž posvetiti rumunskom prvenstvu.

Povezana vest:  Parižani golom Ibrahimovića odneli bodove iz Bordoa