olimpija_partizan_pripreme_slo

PRIPREME PARTIZANA

Bez pobednika u prijateljskom meču Partizana i Olimpije

Fudbaleri Partizana i slovenačke Olimpije igrali su večeras nerešeno 2:2 u prijateljskoj utakmici u Ljubljani.

Gosti iz Beograda, koji se nalaze na pripremama u Sloveniji, dva puta su vodili. Strelci su bili Zvonimir Vukić u 30. minutu iz penala i Marko Šćepović u 79, kada je „ukrao“ loptu neopreznom Daretu Vršiču i lako savladao istrčalog golmana Kristiana Lipovca.

Povezana vest:  AFC pomaže područjima ugroženim od poplava

Dvostruki strelac za Olimpiju bio je kapiten Dare Vršič. On je u 53. minutu savladao Radišu Ilića odličnim udaracem sa 19 metara za 1:1, a potom u 88. minutu iz penala za 2:2.

Prethodno je Asamoa Frimpong iz Gane, koji se nalazi na probi u Partizanu, oborio protivničkog igrača, a utisak je da je faul bio van šesnaesterca. Ova utakmica odigrana je na novom stadionu Stožice, povodom sto godina fudbala u Ljubljani.

Povezana vest:  Kokeza: Deo plata u Crvenoj zvezdi u naredna dva dana

Pored navijača Olimpije, na tribinama je bila i grupa od nekoliko desetina pristalica Partizana, koji su paljenjem baklji proslavili vodeći gol crno-belih. Fudbalerima Partizana duel sa Olimpijom bio je druga provera od početka priprema za novu sezonu. Oni su 19. juna na svom stadionu pobedili Rabotnički iz Skoplja sa 5:1.

Naredni meč crno-beli će igrati u nedelju u Gracu, protiv ukrajinskog Metalista iz Harkova.

Povezana vest:  ITALIJANSKA LIGA, Rezultati utakmica 31. kola i tabela Serije A