aleks_maric_derbi_14_februarPoraz Partizana u drugom meču, sledi Beogradska arena

Makabi – Partizan 98:78 (26:24, 28:15, 19:19, 25:20)

Svi koji su imali sreće da nabave karte za Beogradsku arenu za 30. mart moći će da bodre voljeni klub Partizan u borbi za drugu pobedu u Evroligi protiv Makabija. Večeras su crno beli izgubili u drugom meču od Makabija u Nokija Areni u Tel Avivu rezultatom 98:78.

Ekipa Duška Vujoševića nije imala snage da napravi još jedan podvig, da pobedi Makabi na njihovom terenu mda su odlično krenuli. Sada je u seriji 1-1 I očekuju se dva meča u Areni. Ali kakva je utakmica bila u Tel Avivu. Nervoza, dekoncentrisani košarkaši Partizana, varnice su sevale na sve strane, napeta atmosferu.

Povezana vest:  JADRANSKA LIGA, Partizan dobio košarkaški derbi protiv Crvene zvezde

Prvih 15. minuta Marić je uspevao da igr kako zna (34:32), ali je od tog trena krenuo krah crno belih. Do odlaska na odmor izraelski šampion je postigao 20, srpski samo sedam poena.

Maksimalnih 56:39 u 21. minutu ponovo je delovalo nedostižno. Košarkaši Makabija nisu dozvolili da se Partizanovci približe isključivo zahvaljujući izuzetnoj odbrani i korišćenju Fišerovog šuta sa poludistance ali i popuštanju koncentracije crno belih.

Partizan je nastavio sa taktikom bacana lopte na Marića koji je gotovo u svakom napadu izvlačio isključenja Makabija. Zato prednost domaćina nije rasla preko 18 poena, ali se nije ni preterano spuštala. Igralo se koš za koš, pa je i treća četvrtina završena nerešenim rezultatom. Izgubljeno je 10 minuta, a suštinski se nije ništa promenilo.

Osam minuta pre kraja, trojkom Eidsona, Makabi je prešao granicu od 18 poena razlike i došao do okruglih 80:60. Tada je bilo jasno da je rezultat u seriji 1-1 i da će se u beogradu igrati obe utakmice.

Povezana vest:  TOP 16. EVROKUP, Sutra počinje prodaja karata za Nimburk

Makabi: Limonad 3, Šarp, Viznevski 17, Perkins 10, Grin 2, Pnini 5, Anderson 14, Lazmi 6, Eidson 9, Blutental 17, Fišer 15.

Partizan: Roberts 6, Sinovec, Mekejleb 5, Kecman 14, Milošević, Rašić 5, Mitrović 5, Božić 3, Marić 16, Veseli 11, Đekić 7, Vraneš 6.