vukovi-beograd-novi-sad-dukes-vasingtonDerbi u Novom Sadu pripao Vukovima

U derbiju do ovog kola dva neporažena tima, beogradski SBB Vukovi slavili su na gostovanju novosadskim GAT Dukesima, jednom od najvećih konurenata u borbi za šampionski naslov, rezultatom 34:14.
Blistao je američki tandem Šon Raterford-Toni Vašington, koji je četiri puta postavljao poene na semafor, od čega tri u prvom poluvremenu, ostavivši tako u senci možda i najkvalitetniji trio importa u istoriji novosadskog tima.
Doduše, Teri Vašington i Demetrijus Samler trčanjima su dovodili domaće u dva navrata do preokreta (7:6 i 14:13), ali su Beograđani ipak zadovoljniji otišli na veliki odmor (21:14).
U nastavku susreta granitna odbrana Vukova nije popuštala, otupevši u potpunosti oštricu napada Vojvoda, dok je Raterford nastavio svoj šou. Najpre je proigrao reprezentativnog hvatača Pavla Plamenca, da bi šlag na tortu dodao pasom ka sjajnom Toniju Vašingtonu.
„Čopor sa Ade“ tako je pokazao da je brzo zaboravio poraz u Ljubljani i potvrdio da je i dalje glavni favorit za osvajanje šampionske titule, uprkos tome što su Novosađani pred start sezone gajili izuzetno visoke ambicije.
Novi Sad GAT Dukes – SBB Vukovi Beograd 14:34 (0:6, 14:15, 0:6, 0:7)

Stadion: „Kabel“. Gledalaca: 300.

Povezana vest:  TRANSFER BOMBA: Zvezda reprezentacije Srbije u Veprovima

Kretanje rezultata:
0:6 Šon Raterford pas 11 jardi ka Toniju Vašingtonu, Miloš Lišanin neuspešan PAT
7:6 Teri Vašington trčanje 20 jardi, Ivan Radojević uspešan PAT
7:13 Raterford pas 45 jardi ka Vašingtonu, Lišanin uspešan PAT
14:13 Demetrijus Samler trčanje 18 jardi, Radojević uspešan PAT
14:21 Raterford pas 12 jardi ka Vašingtonu, Milić pretvaranje za dva
14:27 Raterford pas 25 jardi ka Pavlu Plamencu, neuspešan PAT
14:34 Raterford pas 15 jardi ka Vašingtonu, Lišanin uspešan PAT

Povezana vest:  Ubedljivi Djuksi prekinuli dominaciju Vukova