Streljaštvo

Poznati finalisti Kupa Streljačkog saveza Srbije

 

finalstkinje Zorana Arunovic levo i Jasna SekaricVećina osvajača zlatnih medalja u finalu Kupa Streljačkog saveza Srbije standardnim vazdušnim oružjem prošle sezone, plasirali su se  u finale za ovu sezonu koje će se održati u januaru, a domaćin će se odrediti posle konkursa koji traje do 31. decembra.

Titule će braniti u seniorskoj konkurenciji u disciplini vazdušna puška Nemanja Mirosavljev (Novi Sad), Lidija Mihajlović (Niš), a u disciplini vazdušni pištolj Andrija Zlatić („A. Dejović“, Užice) i Aleksandra Ristović (Zvezdara).

U juniorskoj konkurenciji pokušaće da ponovo osvoje zlatne medalje pištoljem Bobana Veličković iz Bora, puškom Tašana Bogatinovski iz Pančeva.

Lidija Mihajlović nije gađala na jednom Kupu SS Srbije, zbog učešća u finalu Svetskog kupa u Kini kada je osvojila kristalni globus ISSF i, po pravilima, dobila je vajld kartu za finale kao deveta takmičarka. U finale se plasiralo po osam strelaca u svakoj disciplini i kategoriji na osnovu ukupno osvojenih bodova za plasmane u tri ovogodišnja turnira Kupa SS Srbije. Juniori i juniorke imaju pravo da gađaju, ako su izborili plasman, i u seniorkoj konkurenciji.

Povezana vest:  Pobede Pejčićeve i Šidija, srebne medalje Ivani Maksimović i Stevanu Pletikosiću na „Velkoj nagradi

Finalisti Kupa Streljačkog saveza Srbije, vazdušna puška, seniori: 1. Nemanja Mirosavljev (Novi Sad), 2. Milutin Stefanović („Čika Mata“, Kragujevac), 3. Milenko Sebić (Policajac), 4. Stevan Pletikosić („Čika Mata“), 5. Dragan Marković (Novi Sad), 6. Arsenije Todorović („Lukanjac“, Pirot), 7. Marko Živić (Niš), 8. Dejan Pešić (Pančevo).

Seniorke: 1. Jelena Živković (Jagodina), 2. Tašana Bogatinovski (Pančevo), 3. Nataša Gaćeša („Novi Beograd Ušće), 4. Jelena Banović (Partizan), 5. Bojana Biserčić (Niš), 6. Andrea Arsović (Partizan), 7. Aranka Binder (Novi Sad), 8. Katarina Biserčić (Niš), 9. Lidija Mihajlović (Niš).

Povezana vest:  EP 2011, BEOGRAD, Streljačka reprezentacija gluvih posetila EŠ u Kovilovu

Juniori: 1. Arsenije Todorović („Lukanjac“, Pirot), 2. Stefan Aleksandrovski (Jedinstvo, Stara Pazova), 3. Marko Živić (Niš), 4. Nikola Janićijević (Partizan), 5. Igor Čotra (Zvezdara), 6. Marko Milošević (Jagodina), 7. Stefan Tošić (Partizan), 8,. Žarko Trifunjagić (Novi Sad).

Juniorke: 1. Tašana Bogatinovski (Pančevo), 2. Dragana Todorović (Novi Beograd Ušće), 3. Milena Kostić (SFS Borac), 4. Ivana Maksimović (Novi Beograd Ušće), 5. Marija Mamlić (Novi Sad), 6. Katarina Biserečić (Niš), 7. Brankica Simeunović (Crvena zvezda), 8. Dunja Dragin (Policajac).

Vazdušni pištolj, seniori: 1. Andrija Zlatić („A. Dejović“, Užice), 2. Dimitrije Grgić (Akademac), 3. Uroš Kačavenda (Novi Sad), 4. Vasilije Groza (Policajac), 5. Damir Mikec (Policajac), 6. Duško Petrov (Kikinda), 7. Branislav Janković (Policajac), 8. Boris Mikluc (Kikinda).

Povezana vest:  Na treningu strelaca u Smederevu– 100 gledalaca!

Seniorke: 1. Bobana Veličković (Bor 030), 2. Jelena Arunović, 3. Zorana Arunović, 4. Jasna Šekarić (sve C. zvezda), 5. Brankica Zarić (Kikinda), 6. Jasmina Grgić (C. zvezda), 7. Aleksandra Ristović, 8. Jovana Rula (obe Zvezdara).

Juniori: 1. Miloš Katanić (C. zvezda), 2. Miloš Milovanović („A. Dejović“, Užice), 3. Đorđe Žakula (Zvezdara), 4. Marko Milanović (C. zvezda), 5. Nikola Kostić (Zvezdara), 6. Petar Drljić (Policajac), 7. Branislav Kereški (Kikinda), 8. Boris Kotogan (Kikinda).

Juniorke: 1. Bobana Veličković, 2. Ana Simić (obe Bor 030), 3. Jelena Petrović (Jagodina), 4. Olgica Zarić (Kikinda), 5. Danica Rašeta (Zemun Centar), 6. Jelena Tomić (Kikinda), 7. Emilija Zdravković (Jagodina), 8. Sanja Berić (Novi Beograd Ušće).