ANDIJA ZLATIC DVE POBEDE U DVA DANADruga pobeda Zlatića, Maksimovićeva i Veličkovićeva osvojile srebrne trofeje u na turniru u slovenačkom gradu Ruše

Drugog dana međunarodnog turnira u slovenačkom gradu Ruše, srpski strelci osvojili su tri medalje – zlatnu i dve srebrne i sa deset odličja osvojenih prvog dana, završili slovenačku turneju sa ukupno 13 trofeja (6 – 5 – 2)

Užičanin Andrija Zlatić pobedio je dva puta u dva dana vazdušnim pištoljem. Oba puta imao je odlične rezultate u osnovnom delu (prvi dan 585, drugi dan 588) i ubedljivo slavio. Drugog dana zabeležio je i izvanrednu finalnu seriju od 102,1 krug i pretekao drugoplasiranog Slovaka Tuzinskog za više od sedam krugova! Četvrto i peto mesto u finalu osvojili su srpski strelci Damir Mikec i Dimitrije Grgić.

Bobana Veličković (Bor 030) je osvojila srebrnu medalju u gađanju vazdušnim pištoljem, četvrta i peta bile su Zorana Arunović Jasna Šekarić. Zorana Arunovićeva je pre finala bila šesta, ali je imala sjajan plej of od 101,1 krug (kao i Veličkovićeva) i dobila je šansu u raspucavanju da se bori za bronzu sa Slovenkom Raušl. Dodatnom 11. dijabolom, međutim, nije bila precizna (8,8) Slovenka je „ubila“ 10,0 i naša olimpijka je morala da se zadovolji četvrtim mestom. Veličkovićeva je prvog dana osvojila bronzu.

Povezana vest:  Mladi srpski strelci puškom u polufinalu Lige mladih Evrope protv Hrvatske

Mlada Ivana Maksimović, lane pobednica vazdušnom puškom za seniorke na ovom turniru, osvojila je srebro i to zahvaljujući odličnom finalu od 103,6 krugova! Bila je pre raspucavanja šesta ali se popela do srebra! I Andrea Arsović, druga finalstkinja iz Srbije vazdušnom puškom, odlično je gađala plej of (103,4 kruga) i sa osme pozicije popele se na šesto mesto! Srpske takmičarke su imale dve najbolje finalne serije!

Srbija je imala finalistu i u gađanju vazdušnom puškom za seniore. Kragujevčanin Stevan Pletikosić je sa 595 krugva bio pre plej ofa dugi, ali je slabo gađao plej of i u deset dodatnih dijabola zabeležio najslabiji rezultat finala (98,8)tako da je pao  na peto mesto…

Rezultati, drugi dan turnira u slovenačkom gradu Ruše – vazdušni poštolj – seniorke: 1. Pervan (Hrvatska) 485,1 (385), 2. Bobana Veličković (Bor 030) 483,1 (382), 3. Raušl (Slovenija) 478,1 (380 dodatna 11. dijabola 10), 4. Zorana Arunović 478,1 (377 – dodatna 11. dijabola 8,8), 5. Jasna Šekarić 477,4 (381)…10. Jelena Arunović (sve C. zvezda) 374 kruga itd.

Seniori: 1. Andrija Zlatić („A. Dejović“, Užice) 690,1 (588), 2. Tuzinski 682, 7 (582), 3. Kop (obojica Slovačka) 680,2 (580), 4. Damir Mikec (Policajac) 677,6 (579), 5. Dimitrije Grgić (Akademac) 676,1 (576) krugova itd.

Vazdušna puška, seniorke: 1. Perec (Hrvatska) 500,2 (398), 2. Ivana Maksimović (Novi Beograd Ušće) 499,6 (396), 3. Pejčić (Hravatska) 499,3 (397) …6. Andrea Arsović (Partizan) 498,4 (395)…10. Dragana Todorović (Novi Beograd Ušće) 394, 16. Katarina Biserčić 391, 17. Maja Petković 391, 20. Bojana Biserečić 390, 27. Lidija Mihajlović (sve Niš) 388, 28. Marina Simić (Novi Beograd Ušće) 388 krugova.

Seniori:1. Šidi (Mađarska) 701,6 (598), 2. Markoja (Slovenija) 695,3 (594), 3. Šomođi (Mađarska) 695,2 (592)…5. Stevan Pletikosić („Čika Mata“) 693,8 (595)…10. Marko Živić (Niš) 588, 12. Milenko Sebić (Policajac) 585, 16. Aleksandar Petkovski 584, 23. Andrija Milovanović 581, 41. Milan Stojanović (svi Niš) 554 kruga.