NEMANJA MIROSAVLJEV222

Mirosavljev najbolji u trostavu, Arsovićeva odbranila titulu u finalu Kupa Srbije u Novom Sadu

Nemanja Mirosavljev (Novi Sad) osvojio je zlatnu medalju  MK puškom  trostav 3 puta 40 metaka u finalu Kupa Srbije u Novom Sadu i tako je objedinio obe titule jer je trijumfovao i u disciplini MK puška 60 metaka ležeći.

Mirosavljev je u raspucavanje ušao sa devet krugova više od Stevana Pletikosića i sa 12 krugova boljim rezultatom od Dragana Markovića i nije bilo dileme o pobedniku. U borbi za drugo mesto, Marković je sa finalnom serijom od 98,3, kruga stigao i prestigao Pletikosića (finale samo 95 krugova) i osvojio drugo mesto. Mirosavljev je prošle godine bio treći, iza Pletikosića i Markovića.

U gađanju MK puškom trostav  3 puta 20 metaka za seniorke, titulu je odbranila Andrea Arsović iz Partizana i tako je ove godine pobedila u obe discipline  jer je prvog dana finala slavila i MK puškom 60 metaka ležeći! Dve juniorke Dragana Todorović iz Novog Beograda Ušća i Tašana Bogatinovski iz Pančeva našle su se na pobedničkim postoljima i u seniorskoj konkurenciji. Todorovićeva je bila prva juniorka (odličan osnovni deo 581 krug, sjajno finale 101,4 kruga) i treća seniorka, a Bogatinovski je osvojila oba puta – srebro. Prošle godine, Dragana Todorović je bila treća za juniorke, a Bogatinovski je i lane osvojila juniorsko srebro.

Igor Čotra, odlični junior Zvezdare osvojio je titulu MK puškom trostav  zahvaljujući dobroj finalnoj seriji od 99 krugova. Imao je u osnovnom delu 1.152 kruga, kao i drugoplasirani Žarko Trifunjagić iz Novog Sada, ali je mladi novosadski strelac slabije gađao plej of i morao je da se zadovolji drugim mestom. Prošlogodišnji pobednik Kupa Srbije za juniore Borislav Mazinjanin iz Policajca osvojio je treće mesto. Čotra je 2010. bio drugi.

Povezana vest:  Konferencija za medije u Novom Sadu posle velikog uspeha srpskih strelaca na Svetskom kupu u Koreji

U gađanju MK pištoljem 30 plus 30 metaka takmičarke Crvene zvezde su napunile postolje. Zorana Arunović je odbranila titulu. Sestra Jelena, koja je lane bila treća, osvojila je srebro, a prošlogodišnja „srebrna“  Jansa Šekarić zauzela je ove godine treće mesto. Zorana Arunović, svetska vicešampionka ovim oružjem imala je pre finala tri kruga manje od Jelene Arunović i dva kruga manje od Jasne Šekarić, ali je gađala izvanredno dodnih 20 metaka 207, 3 kruga i došla do zlata!

Danica Rašeta iz Zemun Centra odbranila je juniorsku titulu u ovoj disciplini. Takmičenje je održano na strelištu Careva ćuprija u Beogradu.

Rezultati, finale Kupa Srbije – MK puška trostav 3 puta 40 metaka, seniori: 1. Nemanja Mirosavljev  1.273,4 (1.173), 2. Dragan Marković (obojica Novi Sad) 1.259,3 (1.161), 3. Stevan Pletikosić („Čika Mata“, Kragujevac) 1.259 (1.164) itd.

Povezana vest:  Draganu Markoviću i Andrei Arsović duple krune srpskog streljaštva!

Juniori: 1. Igor Čotra (Zvezdara)  1.251 (1.152), 2. Žarko Trifunjagić (Novi Sad) 1.245,1 (1.152), 3. Borislav Mazinjanin (Policajac) 1.240,3 (1.147) itd.

MK puška trostav 3 puta 20 metaka, seniorke: 1. Andrea Arsović (Partizan) 681,4 (583), 2. Tašana Bogatinovski (Pančevo) 678,6 (579), 3. Dragana Todorović (Novi Beograd Ušće) 676,8 (581).

Juniorke: 1. Dragana Todorović (Novi Beograd Ušće) 682,4 (581), 2. Tašana Bogatinovski (Pančevo) 676,5 (579), 3. Marina Simić (Novi Beograd Ušće) 664,3 (568) utd.

MK pištolj 30 plus 30 metaka – seniorke: 1. Zorana Arunović 790,1 (583), 2. Jelena Arunović 789,4 (586), 3. Jasna Šekarić (sve Crvena zvezda) 787,3 (585) itd.

Juniorke – samo plasman: 1. Danica Rašeta (Zemun Centar), 2. Ana Alentijev (Smederevo), 3. Marina Tomić (Kikinda).