Handball_the_ballEP KADETI

Srbija pretrpela drugi poraz

Konačan ishod utakmice Danska – Hravtska 28-23 u mnogome je kumovala lošoj partiji orlova. Naime, jedino što Srbiji nije odgovaralo da bi sama odlučivala o svojoj sudbini za polufinale je pobeda Danaca 4 ili 5 golova razlike. Upravo se dogodilo, to čega su se svi i pribojavali. Bukvalno je jedna lopta u tom susretu odlučila da utakmica Srbija – Švedska nema nikakav takmičarski značaj. Snovi naših momaka u eventualnom plsamanu u top 4  nestali su sa sirenom za kraj meča Danska – Hrvatska. Teško je bilo selektoru Jokanoviću da oporavi momke do početka meča sa Švedjanima. Od starta utakmice deprimirani orlovi su pružili jako slab otpor skandinavcima. Iz minuta u minut razlika je rasla u korist Šveđana da bi na odmoru bila maksimaalnih 9. U drugom poluvremenu smo bili dosta borbeniji ali i dosta toga nam nije polazilo za rukom. Konačan rezultat 31-23 samo je dokaz nemoći naših kadeta. U borbi za plasman od 5-8 mesta u petak igramo proti Slovenije.

Povezana vest:  SP ZA ŽENE 2013, Norveška: Bilo je uživanje igrati ovakvu utakmicu

Trener Slobodan Jokanović:

-Ishod utakmice Danska – Hrvatska je neverovatno uticao na celu ekipu. To se izuzetno odrazilo na ekipu. Pogotovo u prvom poluvremenu nismo uopšte uspeli da kontrolišemo igru. Primili smo dosta golova iz kontranapada i otvorenih šuteva. Kada smo videli da od pozitivnog rezultata nema ništa, pružili smo šansu svim igračima jer nam je želja da ih sačuvamo za dve ztakmice koje odlučuju o plasmanu.

Povezana vest:  Zaječar otvara sezonu sa danskim KIF Vejenom

SRBIJA – ŠVEDSKA 23-31 (8-17)

Dvorana: „Morača.“. Gledalaca: 300.

Sudije: Ražnatović i Pavićević (Crna Gora).

Isključenja: Srbija 4 minuta, Švedska 12 minuta.

Sedmerci; Srbija 3 (2), Švedska 2 (1).

SRBIJA: Radovanović 4, Tomić 12 odbrana, Iilć Vanja 4(2), Stanojčić 1 , Pavić 1, MInić 2, Vučičević 3, Andrejević 3, Ilić Stefan 1, Golubović 3, Crnoglavac , Krsmančić 5, Pernar, Perović