vlada_jovanovic_kznNLB LIGA

Vlada Jovanović: Zaslužena pobeda Cedevite!

Tim Vlade Jovanovića u 17. kolu gostovao je ekipi Cedevite. Ekipa iz Zagreba je vodila tokom čitavog meča, ali su crno-beli uspeli da istope prednost domaćina i utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu. Ipak nije bilo dovoljno vremena za preokret pa je Cedevita slavila rezultatom 88:84 (23:15, 25:24, 19:15, 22:30).

Posle utakmice Jovanović je rekao:

Povezana vest:  Novi tripl-dabl Jokića, Kari brojao do 62

-Zaslužena pobeda Cedevite. Mislim da smo jako mlako ušli u početak utakmicu, praktično čitav meč Cedevita je diktirala tempo i uvek je bila, ispostavilo se na kraju, nedostižna razlika za nas, u pojedinim trenucima čak i veća nego što bi trebalo. Mi nismo pre svega uspostavili neku agresivnost u odbrani, primili smo u prvom poluvremenu jako veliki broj koševa. Ne želim da tražim opravdanja, ali jednostavno ovo je četvrta utakmica u devet dana, što je mnogo. Ušli smo u neki dobar ritam i mislio da ćemo u tom ritmu da nastavimo, međutim i zbog zamora i zbog opuštenosti, u koju su nas dovele neke prethodne igre i rezultati, već na startu nismo ušli u utakmicu kako treba. Ispostavilo se da je prva četvrtina bila presudna i da smo posle toga kaskali. Na kraju utakmice smo prišli na pet razlike, ali nismo iskoristili na pravi način taj napad i izgubili smo šansu da slomimo utakmicu, na nekih dva minuta do kraja. Pregust raspored, neki dobri rezultati izgleda da su nas na neki način uspavali, nismo odreagovali na početku utakmice onako kako bi trebalo protiv jedne jako dobre ekipe, koja ima pun sastav i dugačak roster.

Povezana vest:  Pešić najavio saradnju sa Bejernom iz Minhena