nba_novi_logoNBA VESTI

Milvoki razbio Lejkerse u Los Anđelesu

Los Anđeles Lejkersi, aktuelni prvaci NBA lige, doživeli su u utorak uveče osmi poraz u sezoni, i treći na domaćem parketu. Posve iznenađujuće ih je prizemljio Milvoki pobedom 98-79. Ta ekipa je trenutno na rubu ulaska u doigravanje, osmo mesto u Istočnoj konferenciji, ali protiv Lejkersa je izgledala izuzetno dobro, pogotovo u odbrani, za koju Lejkersi nisu imali odgovora.

Pogotovo se to odnosi na poslednju četvrtinu u kojoj su Lejkersi zabili samo 13 poena, ali su i ispoljili ogromnu nervozu. Najviše se to osetilo kod Kobija Brajanta koji je dve minute pre kraja, kada je sve već bilo gotovo, zaradio isključenje, dve nesportske greške. Sve je inicirao opravdano suđeni njegov prekršaj u napadu kojeg je napravio na Andrju Bogutu.

Povezana vest:  Okupili se košarkaši Zvezde, treninzi od ponedeljka

Pobeda za Milvoki time je veća je jer nisu mogli da računaju na nekoliko igrača prve petorke ili važnih igrača sa klupe zbog povreda, Dženings, Delfino, Goden, Maget i od ranije povređeni Red. Najbolji strelac Milvokija bio je Erl Bojkins sa klupe sa 22 poena, a odličnu utakmicu odigrao je Turčin Ersan Iljasova sa 17 poena i 11 skokova, kao i spomenuti Bogut sa 15 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Dalas je u dva dana na kolena bacio dva giganta sa Floride. Nakon Majamija slavili su i u meču sa Orlandom 105-99. Dirk Novitcki sa 17 poena nije bio prvi strelac kluba, Batler je zabio 20, ali je povukao kada je trebalo. Odlično je igrao Džejson Kid (13 poena, šest skokova i 12 asistencija), a domaćinu nije pomogao ni u reketu raspoloženi Dvajt Hauard (26 poena i 23 skoka). Novo pojačanje Orlanda Gilbert Arenas je za 18 minuta postigao dva poena.

Povezana vest:  Juniori Srbije od 18 sati protiv Hrvatske u četvrtfinalu SP

Vladimir Radmanović je dalekometnom trojkom sa zvukom sirene doneo Golden Stejtu ulazak u produžetak kod Sakramenta, a sve su nakon toga „ratnici“ začinili pobedom 117-109. Nju Džersi je iznenadio Memfis i slavio u gostima 101-94, dok je Čikago razmontirao Filadelfiju sa plusom od 45 poena (121-76). Oklahoma Siti je pobedio Šarlot sa 99-81, tako što su u prvih deset minuta poslednje četvrtine primili samo pet poena!