jasna_sekaric_malokalibarski_pistolj

Zorana Arunović u finalu, Jasna Šekarić ispala

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović plasirala se danas u finale u gađanju malokalibarskim pištoljem na 25 metara na Olimpijskim igrama u Londonu, dok je Jasna Šekarić završila takmičenje u kvalifkacijama. Arunović je kvalifikacije završila na sedmom mestu, sa identičnim rezultatom kao Marija Grozdeva iz Belorusije i Jo Sunk Jong iz Severne Koreje, te su se za mesto u finalu nadmetale u dodatnom gađanju.

Povezana vest:  Juniorsko prvenstvo države: Kolarevićeva i Ivanović „reprizirali“ Kup Srbije

Posle dva kruga kvalifikacija sve tri strelkinje imale su po 583 pogođena kruga, ali su se u finale plasirale srpska i severnokorejska takmičarka. Arunović je na kraju bila osma. Šekarić je sa 284 pogođena kruga bila 31. u prvom delu, ali je posle odličnog gađanja u drugom delu završila na 18. mestu, sa ukupnim rezultatom 579.

Južnokorejka Kim Jangmi bila je najbolja u kvalifikacijama, sa novim olimpijskim rekordom od 591 kruga.  Finale u kojem će se takmičiti osam strelkinja, je danas u 16.30 sati.